Wpis z mikrobloga

Pytanie z działu stomatologii. Z tego co słyszę ósemki są niepotrzebne i tylko mogą szkodzic. Wiadomo, gdy rosną krzywo, ale też gdy człowiek nie czyści przestrzeni między siódemka a ósemka.
W takim razie pytanie: po co stomatolodzy w ogóle proponują leczenie ósemek?

#zdrowie #medycyna #stomatologia #zeby
  • 21
  • Odpowiedz
  • 0
@szumowina_wadowicka: z tego co wiem wyrostek nie jest taki obojętny dla organizmu i pełni jakieś funkcje Lepiej go mieć niż nie mieć

Edit: w sumie chodzi mi o to, że mam ósemki, które rosną równo i nie wiem czy lepiej je leczyć czy wyrwać, ale chętnie poznam odpowiedź na pierwsze pytanie :D

Edit 2: Zresztą z tym wyrostkiem trochę nietrafiony przykład, bo ósemek też profilaktycznie raczej nikt nie usuwa. Chodzi mi
  • Odpowiedz
W takim razie pytanie: po co stomatolodzy w ogóle proponują leczenie ósemek?


@enjoy10: Bo na leczeniu zarobi dużo więcej i to całkiem możliwe że kilkakrotnie bo znowu się posypią i znowu zaproponują leczenie. Jakiś czas temu mieliśmy tutaj ananaska który co rok ósemki leczył i dentystka mu wciskała że tak trzeba i to dla niego korzystne oraz zgodne z najnowszymi standardami i wytycznymi itd. A w praktyce wiadomo ładna kasa na
  • Odpowiedz
@enjoy10: bo łatwiej jest utrzymać zęba w zdrowiu niż go wyrwać i pilnować żeby dziąsło ci się nie rozbabrało
ja na przykład wolę dać 200 zł za zalakowanie ósemki i mieć spokój niż dać półtora koła na jej wyrwanie i później kłaść kolejną kasę na aparat, u mnie wyszły wszystkie ósemki, tylko jedna jest nieco krzywa ale generalnie krzywdy nie robią oprócz tego że mi się zęby w szczęce nie za
  • Odpowiedz
wut xD Nie, usunięcie ósemki nie spowoduje przesunięcia są sąsiednich zębów.


@SkrytyZolw: poczekaj. aż się zestarzejesz i protetyk nie będzie miał do czego umocować koronki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: pisałem ogólnie, nie o tobie osobiście. Ja nie jestem dentystą, ale spotkałem się ze zdaniem dentystów, że najlepsze zęby na starość to swoje własne (nie usuwać jak długo się da) i stanowią one na starość najlepsze oparcie dla wszelkich koronek czy mostów.
  • Odpowiedz