Wpis z mikrobloga

@sledz: wiesz, dla mnie glos na lewice, ktora chce jeszcze wiecej socjalu niz pis jest troche sprzeczne z interesem kraju

@w10d: przeciez lewica w swoim programie ma takze mieszkanie+

@pcmasterrace obecnie nie ma rownosci plci? Troche bawi mnie, jak w jednym akapicie swojego programu potrafia napisac o parytetach dla kobiet, by dwa zdania dalej wspominac o problemie dyskryminacji.
@Pepega: słychać wycie? znakomicie!

Jestem białym heteroseksualnym mężczyzną 30+, który zarabia grubo powyżej średniej i głosowałem na Lewicę.

Co Lewica ma mi do zaoferowania bezpośrednio?

Nic!

Więc dlaczego na nich głosowałem?

Bo chcę żeby moja żona i moje koleżanki nie musiały umierać w przypadku problemów z ciążą, również chcę żeby miały wybór i mogły dokonać aborcji na życzenie. Bo chcę żeby kościół został rozdzielony od państwa - żeby usunąć go ze
Jakos jeszcze nie zauwazylem checi wprowadzenia parytetow w budownictwie, oczyszczaniu miasta czy, nie wiem, gornictwie


@bezprzypau: oho, argumentum ad praca fizyczna. Prawdziwa karta pułapka!
W jaki sposób nadreprezentacja mężczyzn parających się pracą fizyczną ma jakikolwiek wpływ z tematem?

Czy jeśli w kopalniach będzie mało mężczyzn o siwych włosach, to znaczy, że mają mieć nierówne prawa w innych aspektach? Albo rudzi? Rudzi to w ogóle przerąbane, bo jest ich stosunkowo niewiele wszędzie.
podasz jakiś przykład


@proteinov: serio?

1. Prawo decydowania o swoim ciele. Wazektomia dla mężczyzny - proszę bardzo. Zabieg sterylizacji dla kobiet - zabroniony,
2. Prawo do aborcji. Mężczyzna w każdej chwili może się z tego wypisać. A kobieta? Nawet nie poruszaj tematu obowiązku alimentów, bo ponad 250k mężczyzn w Polsce olewa ten obowiązek, a dług alimentacyjny to prawie 14mld złotych,
3. Bardzo niski poziom ochrony państwa przy gwałtach i przypadkach molestowania
@pcmasterrace: w sumie racja, nie ma, chociazby w przypadkach, gdzie mezczyzni statystycznie za to samo przewinienie dostaja wieksze wyroki. Nie zrozum mnie zle, nie atakuje Cie, ale po prostu wedlug mnie za bardzo ta partia skupia sie na jednej plci. Rozumiem, ze jest to spowodowane checia przyciagniecia do siebie duzej grupy kobiet, ktora dotychczas nie brala udzialu w wyborach. Dla mnie osobiscie projekt ustawy o zmianie definicji gwaltu ich dyskwalifikuje:

Lewica
Z taka definicja praktycznie kazdy kontakt plciowy moglibysmy podciagnac pod gwalt


@bezprzypau: to jest mega trudny temat, ponieważ udowodnienie gwałtu jest praktycznie niemożliwe. Dramatyczne są historie mężczyzn, którzy zostali niesłusznie skazani za gwałt, pedofilię i inne rzeczy tylko przez pomówienia. Dramatyczne są historie kobiet, które zostały zgwałcone, znając swojego oprawcę i nie mogą nic z tym zrobić, bo "ma pani dowód?".

W tej konkretnej sprawie bardzo polecam Ci lekturę reportażu "Elbląg
Jestem białym heteroseksualnym mężczyzną 30+, który zarabia grubo powyżej średniej i głosowałem na Lewicę.


Co Lewica ma mi do zaoferowania bezpośrednio?


@zajete: obóz koncentracyjny dla białych facetów. Lubisz być niewolnikiem to rób tak dalej, zaraz się wprowadzi podatek dla frajerów jak ty na rzecz julek żeby nie musiały pracować bo to patriarchat i już nie będziesz miał grubo powyżej średniej krajowej. Ale pewnie lubisz bycie cuckiem to się jeszcze ucieszysz.