Wpis z mikrobloga

@JesteMlodyGzGdyni:

najbardziej uzależniłem się od Xanax


No to #!$%@?, objawy odstawienia, tez swoje robią. Może teraz ich doświadczasz i dlatego jest źle?

Słabe geny, słaba psychika, wszystko słabexD wiec maszxD

@Mr_3nKi_ wiadomo, ze ćpajac można ogarniać życie, ale szkody są nieodwracalne. „Spalone” neurony same się nie zregenerują, organizm wróci do względnej równowagi, szkody pozostaja. Nigdy nie będzie stanu jak przed.

Co nie oznacza, ze nie będzie względnie normalnie, bo może być
@JesteMlodyGzGdyni:
To, że różne używki często są np. neurotoksyczne, czy mogą zaburzać rozwój mózgu to fakt, ale mózg jest neuroplastyczny i z nie takimi uszkodzeniami sobie radzi. To, że zacząłeś w takim wieku nie jest wcale jakimś wyjątkiem, bo bardzo wiele osób zaczyna tak wcześnie eksperymenty, a czasem i wcześniej. Jeśli nawet nie ćpając, to upijając się, a alkohol też jest przecież mocno neurotoksyczny.

Co do zaburzeń i narkotyków to jest
@JesteMlodyGzGdyni: jedni ludzie ćpają na zdrowsze psychę, na zdrowej psychicznie ciężej jest by Ci się coś stało, bo wtedy takie ćpanie albo jaranie nie zadziała jak katalizator dla twojej słabej psychiki. Dla przykładu ja potrafię mieć lęki na kacu , gdzie #!$%@?á znajomemu (że zdrową psychą) to nawet ciężko sobie wyobrazić jak coś takiego można mieć
@cebularz_szkorbutnikowy @cebularz_szkorbutnikowy: @mindrape Moje problemy zaczęły się w wieku 18 lat, moje libido spadło dosłownie do 0, kiedyś potrafiłem się masturbować po 5 razy dziennie a teraz? jestem kompletnym impotentem od 3 lat (teraz mam 21 lat) zero porannych wzwodów, zero fantazji seksualnych, u tylu lekarzy u ilu ja byłem to chyba nie zliczę przez te 3 lata, seksulog, urolog, neurolog, kardiolog, endokrynolog.. miałem dosłownie setki zrobionych różnych badań w tym
@JesteMlodyGzGdyni:

Z tego co piszesz to faktycznie wynika, że raczej, problem przynajmniej w dużej części jest w psychice, chociaż myślałem, że w takim przypadku powinny być poranne wzwody... Ogólnie to obstawiam, że u Ciebie ta depresja to bardziej skutek tych różnych objawów, które Cię dołują, a nie pierwotna przyczyna.
Skoro była chwilowa poprawa to może warto byłoby poprosić psychiatrę o inne leki np. MAOi? Ostatnio też przypadkiem natrafiłem na pochlebne komentarze
Zastanawia mnie tylko dlaczego tak wiele ludzi zaczyna ćpać nawet w młodszym wieku niż ja i dużo bardziej hardcorowo i mają dziewczyny, są szczęśliwi itp a ja mam kompletnego doła, jestem ciągle cały czerwony na twarzy, rozdrażniony, smutny, a najbardziej boli mnie utrata libido.. i jeszcze ten escitalopram pomógł, poczułem się dosłownie jak przed tym gdy zachorowałem na to "coś", szkoda tylko że na miesiąc :( jakiej terapii?
@JesteMlodyGzGdyni:
Współczuję!( ͡° ʖ̯ ͡°) Myślę, że to nie jest efekt samego ćpania, dlatego tyle jest osób z gorszą historią nadużywania, a bez takich problemów.
To zaczerwienie na twarzy to częste jest np. przy lęku społecznym. Diagnozował Cię ktoś pod tym kątem lub innych zaburzeń lękowych? Ogólnie przy tego typu zaburzeniach, jak i depresyjnych spadek libido to częsty objaw.

Jeśli chodzi o terapię, to miałem na myśli
@JesteMlodyGzGdyni Tak, choćby kortyzol wpływa na obniżenie teścia. Inna sprawa, że podobno ogólnie jest epidemia niskiego testosteronu i chyba nawet obniżono normy względem tego co było kiedyś.
Być może Twój wynik nie jest jakiś bardzo niski w stosunku do średniej. Trzeba by porównać.