Wpis z mikrobloga

Masa osób zarabia w #!$%@? więcej będąc na B2B unikając UoP, więc prawdziwa średnia jest dużo wyższa niż ta raportowana przez GUS. Ale na wykopie i FB usłyszymy lamenty pracowników żabek i magazynierów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PfefferWerfer: Albo dużo niższa właśnie dokładnie z tego samego powodu, że do wyliczania GUSowskiej średniej nie są też brane małe firmy i wszyscy na zleceniach robiących za minimalne stawki w
@poison101:

dzieki wzrostowi pensji o 40%, oraz po wybudowanie ok 1mln unitow - stac na po tej boahterskiej walce - na to samo.... czyli nie bylo zadnego wzrostu dobrobytu, to nieprawda ze mieszkan brakuje, bo przybylo ich 1mln a nic sie nie zmienilo... no tak to sie mozna do smierci bawic ;) Oczywscie jeszcze trzeba uwzglednic koszt kredytu, oraz wziac poprawke ze mowimy o pensjach brutto, jak ktos potrafi placici w
@del855: ten cały wzrost dobrobytu jest zamrożony w betonie, wyjść z inwestycji jak niewielu chce sprzedawać jest łatwo, ciekawe jak będzie, jak wielu będzie chciało sprzedać a liczebność tych co chcieliby kupić będzie niewielka.
żeby mieć ratę kredytową to musisz mieć kredyt. Żeby mieć kredyt musisz

mieć zdolność kredytową. A zdolność kredytowa od czego zależy jak nie od zarobków?


@Gdybykozkanieskakala: a taki istotny szczegół jak stopy procentowe to celowo pominąłeś?
ten cały wzrost dobrobytu jest zamrożony w betonie, wyjść z inwestycji jak niewielu chce sprzedawać jest łatwo, ciekawe jak będzie, jak wielu będzie chciało sprzedać a liczebność tych co chcieliby kupić będzie niewielka.


ja to wiem, Ty to wiesz... niby wszyscy wiedza, ze liczby i demografii nie oszukasz, no ale milosc do zaprawy silniejsza :)

@pastibox:
@PfefferWerfer:

prawdziwa średnia jest dużo wyższa niż ta raportowana przez GUS

Co? Przecież "prawdziwa średnia" jest publikowana(z dużym opóźnieniem) i w odniesieniu do średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw jest w analogicznym okresie ok 300zł niższa
Co? Przecież "prawdziwa średnia" jest publikowana(z dużym opóźnieniem) i w odniesieniu do średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw jest w analogicznym okresie ok 300zł niższa


@nypel012: No powiedziałem wcześniej - ta średnia z całej gospodarki nadal nie uwzględnia dziesiątek tysięcy osób na B2B/JDG/fikcyjnych spółkach z o.o. - to tacy ludzie kupują mieszkania, a nie żuczki na minimalnej pensji w januszeksie do 9 osób.

@lycaon_pictus Tak, wg średniej z uwzględnieniem firm do 9
@nypel012: przypomne tylko ze gus nie agreguje jakichs magicznych obliczen z zus + skarbówka itp. Srednia to sa deklaratywne dane z "ankiet". Wypełniane w mniejszych firmach na oko. W wiekszych czesto niewypalniane bo taniej jest zaplacic kare niz zatrudnic kogos to tej roboty xDˣᴰ
Tak, wg średniej z uwzględnieniem firm do 9 osób i osób na B2B (gdyby takie dane były, bo nie ma) to jest sporo więcej osób bez zdolności zakupu mieszkania, ale jest też o wiele więcej osób bardzo majętnych które mieszkania kupują seryjnie


@PfefferWerfer: Ja uważam, że ich odsetek jest mniejszy, a tak btw, wątku z mieszkaniami w ogóle nie poruszałem. Skupiłem się na tym czy prawdziwa średnia krajowa jest niższa niż