Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ile książek rocznie czytacie? Jeśli mało to czy tego żałujecie? Jeśli dużo to czy faktycznie widzicie, że było warto? Czy jeśli przedkładam gry i filmy/seriale nad książki to znaczy że jestem głupszy?

#ksiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
  • Odpowiedz
Czy jeśli przedkładam gry i filmy/seriale nad książki to znaczy że jestem głupszy?


@mirko_anonim: zależy nad jakie książki. Można czytać gównianą beletrystykę, można oglądać wartościowe filmy. Ważniejsza jest treść, niż sama forma przekazu.
  • Odpowiedz
Gloryfikowanie czytania książek to rak, dobre dla osób z kompleksem inteligenta. I te rozkminy, że ktoś przeczytał w tym roku 15 książek, a ktoś inny tylko 5. W większości przypadków są to jakieś bieda kryminały itp,nic nie wnoszące, choć może wciągające i dające rozrywkę. Tak jakby poświęcenie x godzin życia na czytanie czyniło kogoś lepszym niż te same x godzin na siłowni albo na nauce jakichś praktycznych rzeczy.
  • Odpowiedz
Czytam za mało i żałuję. Książki zawsze mi super mózg wyciszały, szczególnie te z Fantastyki. Chociaż parę poradników serio mi mega dużo dało! Ostatnio jestem Kanapowiec Pospolity po pracy i nie mam mentalnych sił na rozrywkę inna niż bierny odbiór - VOD lub ew. Wykopki, prasówki itp
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Książki są przewartościowywane przez boomerów albo innych ludzi którzy muszą podnieść sobie samo ocenę bo oni naczytali się więcej niż ty, to samo co janusz który chwali się że ma passata a somsiat niema . Książki zbudowały swoją popularność przede wszystkim na tym że kiedyś nie było innych form przekazu treści i archiwizjacji, tak samo wielcy malarze, poeci, kompozytorzy itd.wybili się tylko na tym że tworzyli w czasach
  • Odpowiedz
Książki są przewartościowywane


@mirko_anonim: Nie są. W porównaniu do innych nośników informacji czytanie jest lepsze dla rozwoju niż oglądanie filmów. Druk jest też efektywniejszym nośnikiem niż filmy czy nagrania głosowe. Wyjątkiem jest może aplikacja praktyczna wiedzy, gdy przydaje się zobaczyć na żywo jak wykonać daną czynność i dobrze nagrany film DYI może być bardziej wartościowy niż jego odpowiednik w formie książki. I na to akurat jest sporo badań, wszystkie wskazują, że
  • Odpowiedz
Gloryfikowanie czytania książek to rak, dobre dla osób z kompleksem inteligenta. I te rozkminy, że ktoś przeczytał w tym roku 15 książek, a ktoś inny tylko 5. W większości przypadków są to jakieś bieda kryminały itp,nic nie wnoszące, choć może wciągające i dające rozrywkę. Tak jakby poświęcenie x godzin życia na czytanie czyniło kogoś lepszym niż te same x godzin na siłowni albo na nauce jakichś praktycznych rzeczy.


@Clint_Farloon:

@mirko_anonim

W
  • Odpowiedz
Książki są przewartościowywane


@mirko_anonim: Nie są. W porównaniu do innych nośników informacji czytanie jest lepsze dla rozwoju niż oglądanie filmów. Druk jest też efektywniejszym nośnikiem niż filmy czy nagrania głosowe


@Escalade: są i sam w swoim wywodzie zaczynasz sobie przeczyć.

Materiały do szkoleń google, ms czy Amazon to niebo a ziemia. Jest sporo tekstu, ale większość jest interaktywna. Latami byś się tego z książki nie nauczył
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim
Ile?
Ponad setka rocznie.
Czy warto?
Nie zawsze, ale ogólnie tak, warto.
Czy jesteś głupszy?
Niekoniecznie. Filmy i gry też są spoko.
Według mnie książki bardziej rozwijają wyobraźnię.
Filmy i gry też lubię, ale mam wrażenie że uzależniają.

Z negatywow mogę powiedzieć, że książki popsuły mi emocje ;). Za wcześnie czytałem niektóre tytuły i z nich uczyłem się jak ma wyglądać przyjaźń, miłość, gniew takie tam. To niestety nie wygląda tak
  • Odpowiedz
@programista15cm: Nie są. Fajnie, że mówisz ze 100% pewnością o całości bazując na tym jednym wycinku, który jest hybrydą. I powodzenia w uczeniu się ze szkoleń interaktywnych, bez umiejętności czytania ze zrozumieniem, brakiem umiejętności koncentracji czy bez rozwiniętej choćby w minimalnej formie wyobraźni, których nabiera się właśnie czytając wcześniej książki. Co prawda da się te umiejętności nabyć inaczej. Ale żadne inne medium informacji nie formuje równie sprawnie, jak czytanie książek.
Możesz
  • Odpowiedz