W dniu dzisiejszym chciałem poczuć się jak burżuj i zakupiłem szynkę dojrzewającą (104 zł/kg) do przetestowania. Werdykt: Zapach- mdły surowego mięsa Konsystencja- gumy z włóknami, Smak- przebija się nuta surowego mięsa ale nie ma jakiegoś intensywnego smaku, głównie to czuć tą gumowatość. Końcowe wnioski są takie że nie smakowała mi i nie polecam tego wyrobu. #jedzzwykopem
Cześć wszystkim! Co pomaga wam nie ocipieć na etacie? jak wygląda wasza rutyna po pracy? najbardziej mnie interesują osoby które pracują 7-15. Jakieś wskazówki na to żeby zaplanować sobie jakoś lepiej dzień, mam poczucie że mocno przewalam czas na bezsensownym przeglądaniu internetu zamiast bardziej produktywnie.
@lachat: 7-15 najlepsze godziny, po robocie basen czy siłka jeszcze w miarę bez tłumów, wrócisz po wszystkim do domu to jest jeszcze relatywnie wcześnie, można mieć czas na jakieś aktywności hobby itp. Niby jak masz np. 9-17 to można przed pracą, ale łatwiej chyba po.
Myślicie czasem o bezkresnej pustce oceanu? O lodowatej bezmiernej otchłani, błogiej nieprzebranej ciemności głębin, która wzywa niczym boska matka na powrót do swego łona? #przegryw
@Anonim5: takie tosty trójkąty, jeszcze najlepiej w towarzystwie zupki chińskiej kojarzą mi się wyłącznie z ciężkim melanżem gdzieś na czyjejś działce w jakimś 2010 roku
Rzadko oglądam TV, czasem #1z10 czy #vabanque, ale POZIOM GŁUPOTY reklam jest porażający, serio. W kółko reklamy z kategorii - bierz leki schorowany Polaku, bierz kredyty / pożyczki bo przecież Cie stać! albo pij a-----l - tragedia ( ͡°ʖ̯͡°)
Nie wiem, kiedyś ogladałam dużo TV, wychowalam sie na filmach z Sylwestrem czy Arnoldem i mam wrażenie, że poziom calej TV był
@brazowooka_eM: jest taka teoria spiskowa, że Polska jest poligonem doświadczalnym dla ogólnie rynku farmacji, suplementow itp. Pewnie niewiele w tym prawdy, ale pracowałem w różnych krajach i tam tego nie było. A filmy, Sly i Arnie klasa :)
Naprawdę. Zaraz po skończeniu drużyny, wujas kupił mi na urodziny Powrót Króla (bo o jeju jak ja się jarałem filmem Jacksona) i zacząłem czytać Powrót xDDD
Zadziwia mnie, że w Polsce nadal tak mocno obowiązuje kult pracy. Idziesz na studia - sam się utrzymuj bo inaczej jesteś banan. Pracujesz przy biurku i klikasz w kąkuter a nie zapieprzasz fizycznie - Panie, przecież to żadna praca. Nie bierzesz nadgodzin albo nie pracujesz w sobotę za wyższą stawkę - z dobroci się w główce poprzewracało. I ciągle pieprzenie i chwalenie się ile to ktoś pracuje. Jeden po 10h, drugi po
@Henson_: i jeszcze do tego ten motyw wyuczonej bezradności "tyle się uczyłem, a teraz pracuję i g---o z tego mam" i poczucie, że takie coś w jakiś sposób uszlachetnia.
Class 66 przewoźnika Freightliner PL manewruje po stacji Baborów.
Stacja Baborów leży na linii kolejowej nr 177 Racibórz – Pietrowice Głubczyckie. Ruch pasażerski został na niej zawieszony w 2000 r. Przez lata miejsce to niszczało, aż w końcu 10 lat temu zaczęło być wykorzystywane przez firmy związane z rolnictwem. Jak pierwszy jeździł tam chyba Ecco Rail. W tej chwili swoją bocznicę ma firma Agrol Matejka, która handluje zbożem. Jakiś czas temu wyburzono
Od września 2025 r. w Gdańsku obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych od godz. 22 do 6. Po sześciu miesiącach można już sprawdzić, czy zakaz spełnia swoją rolę. Efekty są, jednak prohibicja nie wpłynęła na nocne zakłócanie porządku.
Zastanawialiście się kiedyś, skąd słowo „narcyz” zrobiło taką furorę w social mediach?
Połowa ludzi po nieudanych związkach twierdzi, że ich były partner czy partnerka to był narcyz. Często jako „dowód” pada np. brak przeprosin.
Tymczasem wspomniany brak przeprosin może wynikać z różnych mechanizmów. Tak — również z obron narcystycznych. Ale też z niedojrzałości emocjonalnej, niestabilnej lub zniszczonej samooceny, unikowego stylu przywiązania albo wzorców wyniesionych z patologicznego domu. Podobnie toksyczne zachowania takie jak deprecjonowanie, minimalizowanie, wycofanie
@Sophos: dużo się ostatnio o narcyzmie mówi, temat jest szeroko poruszany na YT w podcastach itp. I dobrze, ale przydałoby się również rownolegle tłumaczenie czym narcyzm nie jest, bo teraz z automatu ludzie po rozstaniach oskarżają druga stronę o narcyzm, co tylko spowoduje dewaluację tego problemu. Przy czym ciężko to zrozumieć jeśli nie spotkało się w życiu osoby z prawdziwymi zaburzeniami narcystycznymi, a nie tylko z jakimiś pojedynczymi zachowaniami pasującymi
źródło: 1000044356
Pobierz