Wpis z mikrobloga

W chwilach wolnych od pracy moim hobby jest lego a w chwilach wolnych od hobby mam jeszcze jedno hobby ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż to bardziej takie rodzinne hobby, kiedyś ojciec już nie będzie miał siły i sam będę musiał ten interes dźwigać.

Dzisiejszy montaż w kościele, tym razem archaniołowie.

#sztuka #witraz i zawołam jeszcze @szklo-na-warsztacie bo to też ich branża ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Semigod - W chwilach wolnych od pracy moim hobby jest lego a w chwilach wolnych od ho...

źródło: temp_file7331059908506386612

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@niecodziennyszczon oj jest. Mówię o tym hobby bo nie zajmuje się tym na stałe. Wprawdzie szkło potrafię kroić od ponad 20 lat i wtedy też jeszcze jako małolat pomagałem ojcu z witrażami ale to jego warsztat a ja z nim działam kiedy się nie może obrobić z robotą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@niecodziennyszczon zgadza się, też ze szkłem. Mniej artystycznie ale też nie przemysłowo. W małym zakładzie szklarskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Witraże wprawdzie są dochodowe ale na razie jest to tylko jedno z dodatkowych źródeł dochodu, w mieszkaniu to jednak średnio się da takie rzeczy robić na większą skalę (już lego mi się ledwo mieści), musiałbym wynająć lokal na pracownie. Czas pokaże jak się to w życiu poukłada a
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@general_bomba roboty jest mniej więcej tyle samo tylko że w przeszłości robiło się więcej drobnych zleceń nawet czasami dla kogoś "z ulicy" a na przestrzeni lat dzięki znajomościom nabytym w tym czasie robi się głównie większe zlecenia w sumie dla tych samych ludzi bądź z polecenia za to mniejszych jest niewiele.

Nie mamy w Polsce takiej kultury niestety, szczytem wystroju wnętrz jest w Polsce Ikea. W Niemczech w co drugim domu jest
  • Odpowiedz