Wpis z mikrobloga

Siema, Mirki, czy ktoś oprócz mnie ma problem z #bezpiecznykredyt #bk2 w PEKAO SA (wariant bez prowizji)? Złożyłem opłatę na wycenę nieruchomości w #krakow pod koniec sierpnia. Od tego momentu po rozmowach z doradcą od dewelopera mówi, że czekamy dalej, bo nic nie ruszyło. W połowie września musiałem podpisać jeszcze raz wnioski do BGK o tym, że dalej kwalifikuje się pod bk2%, bo poprzednie z lipca się przedawniły. Mija w sumie 3 miesiąc od złożenia wniosku (złożyłem 11.07) czy taki stan jest normalny w Krakowie, bo wiem, że banki są przepełnione, ale żeby finalizacja trwała już 1,5 miesiąca? Pierwsza rata miała być pod koniec września, ale deweloper zrobił oświadczenie, że rata wrześniowa będzie połączona z październikową.
#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 11
  • Odpowiedz
@mj_okocha: Uzyskałem już około 40 decyzji w Pekao SA i PKO BP. Średni czas procesowania wniosku to dwa miesiące. Wnioski procesowanie są w centrali, oddział wstępnie weryfikuje dokumentację i przekazuje dalej. W przypadku kwot kredyt do 500 000 zł oddział wydaje decyzję finansową, ale może ona zostać później zmieniona w centrali.
  • Odpowiedz
W przypadku kwot kredyt do 500 000 zł oddział wydaje decyzję finansową, ale może ona zostać później zmieniona w centrali.


@marcpol: Dotyczy to banku Pekao? Jak często taka decyzja finansowa może zostać później zmieniona w centrali, przy kredytach do 500 000 zł, zakładając, że stan prawny i wycena nieruchomości na rynku wtórnym jest prawidłowa?

Słyszałem, że w Pekao po pozytywnej decyzji finansowej w oddziale, w centrali głównie zajmują się już nieruchomością.
  • Odpowiedz
  • 0
@PfefferWerfer: w sumie czasowo podobnie no ciekawe kiedy będzie możliwość podpisania bo polowa listopada wskaźniki i dopłaty się zmieniają i nie wiem czy policzą na 2% czy więcej (jeśli więcej to #!$%@? bo mniejsze dopłaty będą ale stopy spadły to mniejsze odsetki więc może wyjść niekorzystniej)
  • Odpowiedz
@marcpol: Dotyczy to banku Pekao? Jak często taka decyzja finansowa może zostać później zmieniona w centrali, przy kredytach do 500 000 zł, zakładając, że stan prawny i wycena nieruchomości na rynku wtórnym jest prawidłowa?


@Serghio: To rzadkie przypadki, ale się zdarzają.

@marcpol: tak u mnie na 500k kredyt i jaki czas w Twoich wnioskach od wyceny do podpisania kredytu w banku?


@mj_okocha: Średnio cały proces zajmuje około dwóch
  • Odpowiedz