Wpis z mikrobloga

Za tydzień wybory - idźcie głosować, ale nie dajcie sobie wcisnąć "referendum"!

Jak to zrobić?

> Przy wydawaniu kart wyborczych odmów przyjęcia karty referendalnej.

> Pamiętaj, aby odmowa została odnotowana w spisie wyborców i pokwitowana twoim podpisem.

> Weź karty wyborcze tylko do Sejmu i Senatu. Zagłosuj w wyborach parlamentarnych.


Jeśli czujecie się niedoinformowani, o jakim referendum mowa i jak brzmią pytania, możesz o nich przeczytać na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Więcej na stronie: https://siecobywatelska.pl/nie-daj-sobie-wcisnac-referendum/


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #wybory #jawnewybory
Pobierz WatchdogPolska - Za tydzień wybory - idźcie głosować, ale nie dajcie sobie wcisnąć "r...
źródło: Nie daj sobie wcisnąć referendum!
  • 455
Bardzo więc proszę, gdybyście to wy musieli ułożyć pytania do tego referendum - jak by one brzmiały?


@malyalewarjat: czy jesteś za legalizacją aborcji w Polsce.
Czy jesteś za niedzielami wolnymi od handlu w Polsce.
Czy jesteś za 500+ i 800+ dla osób niepracujących opłacanego z pieniędzy podatników.
Czy jesteś za rozdzieleniem funkcji prokuratora generalnego i krajowego.
Czy jesteś za sprzedażą lotosu.
Czy jesteś za zakazem ukrywania majątku osób rządzących za pomocą
dlaczego nie mogę uczestniczyć w referendum?


@Erwos: możesz, ale nie powinieneś. To po prostu robienie z demokracji tuby propagandowej. Dlaczego nie zapytać o aborcje? Albo 500+? Albo zrównanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn? Dlaczego pyta się o wyprzedaż majątku już po tym jak PiS opylił Lotos arabom, a nie pytano zanim to zrobił? Dlaczego nie pytają o zniesienie cła na zboże z Ukrainy które PiS forsował w UE?

Bo rząd
A co jest złego w tym referendum ?


@GOHAN: To po prostu robienie z demokracji tuby propagandowej. Dlaczego nie zapytać o aborcje? Albo 500+? Albo zrównanie wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn? Dlaczego pyta się o wyprzedaż majątku już po tym jak PiS opylił Lotos arabom, a nie pytano zanim to zrobił? Dlaczego nie pytają o zniesienie cła na zboże z Ukrainy które PiS forsował w UE?

Bo rząd ma w
@Watchdog_Polska: Mowicie o braku prawa do informacji. Ludzie sa w kwestiach poruszanych w referendum podzieleni. Kaza ze stron moze informowac i lobbowac w narodzie takie a nie inne odpowiedzi. Tak to sie odbywa np. w Szwajcarii, gdzie przed referendum sa plakaty i ulotki roznych stron mowiace 2xTAK, 3xNIE itd.
@Watchdog_Polska a ja mam takie zapytanie. Złożyłem wniosek o udział w wyborach pod innym adresem. Rozumiem że to dotyczy tylko wyborów i karty do referendum nie dostanę? Nie wnioskowałem o zmianę adresu na udział w referendum tylko na udział w wyborach. Jak to wygląda???