Wpis z mikrobloga

W Polsce, a najlepiej całej Europie, powinno się technicznie ograniczyć maksymalną prędkość z jaką mogą poruszać się cywilne samochody, a także ograniczyć moc pojazdów, aby uniemożliwić zbyt dynamiczną jazdę.

Maksymalna pojemność: 1.8
Maksymalna liczba koni mechanicznych: 160
Prędkość maksymalna: 150 km/h

Elektryki powinny posiadać ograniczenia, które stanowiłby odpowiedniki tych wartości. Istniejące samochody o większej mocy powinny zostać wycofane z użytkowania. Rozważyć też należy zakaz sprzedaży samochodów tylnonapędowych.

Nie ma żadnego uzasadnienia dla sprzedaży i poruszania się pojazdów o większej mocy. Maksymalna dopuszczalna prędkość na autostradach w Polsce to 140 km/h, a 99% tras w skali kraju pokonywana jest na drogach o dopuszczalnej prędkości 50-90 km/h. Nawet do tego zaproponowana pojemność to aż nadto.

Takie ograniczenia stłamsiłyby potężną rzeszę kierowców, których zachowania wynikają z korzystania z nadmiarowej mocy pojazdów. Dotyczy to w szczególności typowych BMW oraz Audi, które zazwyczaj mają na pokładzie silniki o mocy 250 KM.

Edukacja nie działa, mandaty nie działają, trzeba więc zabrać narzędzia do łamania prawa.

Ze względów ekologicznych powinno się również wygasić wszelkie motosporty.

#samochody #auta #bmw #audi #mercedes #polskiedrogi #polska
  • 143
Od kiedy rozsądni ludzie testują siebie i auto do granic możliwości na drodze publicznej?

Bo tak wynika z twojego postu, że jak jesteś rozsądny to bujniesz auto do prędkości powyżej której go nie opanujesz.


@57_bel_air_fan: LOL dosłownie powiedziałeś, że coś takiego jak NAUKA nie istnieje i to co już wiesz to wszystko co będziesz wiedział do końca życia xD

Na rowerze też pewnie jeździsz 10 km/h by tyle osiągnąłeś jak cię
Gdybys tylko mial odpowiednie umiejetnosci i umial opanowac samochod, to by do tych kolizji pewnie nie doszlo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ejenes: Daj znak jak wjedzie w ciebie majtczak xD
@wjtk123: @assninja @cwlmod ja coś czuję że problem "Rozwiążą" przez wdrożenie obowiązkowych czarnych skrzynek dostarczanych przez ubezpieczycieli OC i odczyt będzie podstawą do naliczenia składki i w przypadku wypadku.

Będzie monitorować przeciążenia działające na auto i z tego ustalał kategorie "przeciętny kowalski dojeżdzający do domu", czy "szarpiący autem jak zjeb samobójca składeczki 1000x" :)

Na początku to dadzą w ramach zachęty do obniżenia składki a potem się wymusi jako obowiązkowe dla
No tak. Gdzie tam było napisane, że to mój samochód?


@Krupier: LOL co to, przedszkole? xD

Możesz dać link do tego komentarza? Bo chyba mnie misiek z kimś pomyliłeś, ja nigdy w życiu wypadku nie miałem ani tym bardziej nie spowodowałem.

Ja nie zbieram linków na ludzi stary grzybie xD

nie, nie mylę. Serio idź do lekarza, da się z tym ponoć normalnie żyć.

No a jednak to twoja choroba i
@cwlmod: przepraszam, nie grzebię w życiorysach, ale widzę, że z kilkoma osobami to na mirko nie żyjesz najlepiej.
Jak sam pisałeś, sarna wskoczyła Tobie przed maskę i poleciała bezszkodowa.I nie jestem złośliwy, po prostu pytam, bo wypadki się zdarzają a jak pamiętam idzie pociągnąć zarządcę drogi. Pokryłeś z AC czy walczyłeś?
Czy przekraczałeś wtedy dopuszczalną prędkość? Dostosowałeś ją do warunków jazdy?
chłopie, 90% wypadków to nie wypadnięcie z drogi.

@krytyk__wartosciujacy: No i dziękuję za przyznanie mi racji w tej dyskusji. Czyli nie ma prawie wypadków którymi tak straszysz. Dopiero podzbiór tego marginesu to faktycznie wypadku spododowane przekroczeniem limitu i umiejętności.

A polonez ostatni zjechał z linii kiedy? ponad 20 lat temu i dzisiaj na drodze nie uświadczysz, a przyczepiłeś się jak rzep do tej technologii z lat 80.

No ale to ty
@Rad-X: w moim jest, wszystko się nagra w razie wypadku łącznie z nagraniem wideo z 6 kamer :)

nawet takie rzeczy jak poziom wciśnięcia hamulca tego czy tego, kąt kierownicy etc
@assninja: ja nie twierdzę że takich systemów nie ma.
Tylko że będą wykorzystywane oficjalnie do wyliczenia kosztów składki OC w Polsce na podstawie całej zarejestrowanej historii (bodaj w Anglii już takie coś mają).
I nie jestem złośliwy, po prostu pytam, bo wypadki się zdarzają a jak pamiętam idzie pociągnąć zarządcę drogi. Pokryłeś z AC czy walczyłeś?

Czy przekraczałeś wtedy dopuszczalną prędkość? Dostosowałeś ją do warunków jazdy?


@krytyk__wartosciujacy: Tu masz nagranie.
https://youtu.be/wFqzeA697i4?si=IJ1QmcuZXYlxD9Ri

Będę próbował ale szanse są marne. Winna jest sarna. Zarządca jest winny tylko jeśli kółko łowieckie kazało postawić znak ale on tego nie zrobił. Postawienie znaku w sumie nic nie zmieniło by w
@Rad-X: Apka traficara tak robi i ludzie sa wkurzeni, że wytyka im szarpanie a oni po prograch przejechali albo im karetka nagle wyjechała i musieli mocnie zahamować xD

ja podziękuje
@assninja: ależ żałosna desperacja bije z tego posta xD Mogłeś na wiele sposobów próbowaćbronić swojego zdania, ale wybrałeś po prostu debilne przekręcenie moich słów xD Lec na czarna, bo widzę, że juz z psem sie szybciej dogadam
No i dziękuję za przyznanie mi racji w tej dyskusji.


@cwlmod: Ponad połowa to zła ocena prędkości i/lub jej niedostosowanie (czołówki, nieustąpienie) więc racja jest po mojej stronie gdyż to nadmierna (ponad limit lub ponad warunki) prędkość była przyczyną. Możemy się spierać czy główną czy jedną z głównych przyczyn co najwyżej. Są jeszcze piesi. A najechania (czyli niewyhamowanie) to 10 procent.

Mi też się kiedyś sarna #!$%@?..ła pod maskę. Normalnie by
Ponad połowa to zła ocena prędkości i/lub jej niedostosowanie (czołówki, nieustąpienie) więc racja jest po mojej stronie gdyż to nadmierna (ponad limit lub ponad warunki) prędkość była przyczyną.


@krytyk__wartosciujacy: Nie rozumiem co ma jedno do drugiego. Jak się ma złe wyliczenie manewru wyprzedzania do jazdy ponad limit?

Przede wszystkim co mają czołówki do jazdy po drogach szybkiego ruchu?

W ogóle skąd wniosek że ponad połowa? Czego? Jakiej statystyki? Nie rozumiem tego
@wjtk123 ale spójrz na to z innej strony, tak jak powiedział @assninja , że jesteś niewolnikiem. Czemu zależy ci na ograniczeniu wolności wyboru zwykłym obywatelom, ale nie na ograniczeniu produkowania sprzętu wojskowego? Gdzie więcej osób ginie, na drogach czy na wojnie? Na te wojny również ludzie nie idą z własnej woli.
Ps. Jak ci się marża takie ograniczenia, to czemu nie wyjedziesz, gdzieś do Korei północnej?