Wpis z mikrobloga

W Polsce, a najlepiej całej Europie, powinno się technicznie ograniczyć maksymalną prędkość z jaką mogą poruszać się cywilne samochody, a także ograniczyć moc pojazdów, aby uniemożliwić zbyt dynamiczną jazdę.

Maksymalna pojemność: 1.8
Maksymalna liczba koni mechanicznych: 160
Prędkość maksymalna: 150 km/h

Elektryki powinny posiadać ograniczenia, które stanowiłby odpowiedniki tych wartości. Istniejące samochody o większej mocy powinny zostać wycofane z użytkowania. Rozważyć też należy zakaz sprzedaży samochodów tylnonapędowych.

Nie ma żadnego uzasadnienia dla sprzedaży i poruszania się pojazdów o większej mocy. Maksymalna dopuszczalna prędkość na autostradach w Polsce to 140 km/h, a 99% tras w skali kraju pokonywana jest na drogach o dopuszczalnej prędkości 50-90 km/h. Nawet do tego zaproponowana pojemność to aż nadto.

Takie ograniczenia stłamsiłyby potężną rzeszę kierowców, których zachowania wynikają z korzystania z nadmiarowej mocy pojazdów. Dotyczy to w szczególności typowych BMW oraz Audi, które zazwyczaj mają na pokładzie silniki o mocy 250 KM.

Edukacja nie działa, mandaty nie działają, trzeba więc zabrać narzędzia do łamania prawa.

Ze względów ekologicznych powinno się również wygasić wszelkie motosporty.

#samochody #auta #bmw #audi #mercedes #polskiedrogi #polska
  • 143
@assninja: opowiedz jak się żyje w kraju, w którym w każdym momencie możesz zostać #!$%@? przez pijanego sebka jadącego ponad limit swoim gruzem, fajnie?
Ale 180 to wstęp do 200, 200 to wstęp do zamykania licznika i tak dalej. Bo przecież się udało bezpiecznie.


@57_bel_air_fan: Jak ktoś ma jakiś problem z psychiką to może i tak. Normalni ludzie są rozsądni.

Majtczakiem nie stajesz się w moment, on też pewnie zaczynał od 160, 180, 200...

A to coś złego czy dziwnego? Próbujesz coraz wyżej i patrzysz jak się jedzie (czy ogarniasz i jak auto reaguje). Majtczakowi
No i znowu projekcja. Sam się chwaliłeś że C1 ledwo ci pod górkę podjechał


No tak. Gdzie tam było napisane, że to mój samochód?

i dawno temu jak to miałeś wypadek xD


Możesz dać link do tego komentarza? Bo chyba mnie misiek z kimś pomyliłeś, ja nigdy w życiu wypadku nie miałem ani tym bardziej nie spowodowałem.

Mylisz dwubiegunowość z biegunką idiotyzmów jakie produkuje twój mózg xD


@cwlmod: nie, nie mylę.
jestem taksówkarzem, mam prawko od 12 lat, zero wypadków.

Dla każdego myślącego o społeczeństwie, a nie o swoim nosie, Oczywistym jest że po drogach publicznych nie powinny jeździć pojazdy zbyt mocne. Prędkość maksymalna mogłaby być nawet ograniczona do 120. A motocykle całkowicie zabronione na drogach publicznych. Jak chcesz sobie #!$%@? RWD 300KM to na tor zapraszam.

Ostatnio szedlem sobie chodnikiem i znowu jakoś cep w bmw stwierdził ze wyjeżdżając z podporządkowanej zarzuci
z przekonania, a nie wiedzy czy doświadczenia.

Masz rację, w wypadkach doświadczenie mam zerowe.

sprawne auto wypada z drogi bo przekroczyło limit prędkości.

@cwlmod: chłopie, 90% wypadków to nie wypadnięcie z drogi.
A polonez ostatni zjechał z linii kiedy? ponad 20 lat temu i dzisiaj na drodze nie uświadczysz, a przyczepiłeś się jak rzep do tej technologii z lat 80.

z przekroczenia limitu prędkości w dobrych warunkach

https://www.brd24.pl/technologie/nadmierna-predkosc-odpowiada-za-wiecej-wypadkow-niz-sie-sadzi-brytyjczycy-wykryli-bledy-w-swoich-danych/
Brytole to też
No ale dopisz że nie z mojej winy, bo teraz wychodzi że jesteś zapchlonym kłamcą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@cwlmod: Gdybys tylko mial odpowiednie umiejetnosci i umial opanowac samochod, to by do tych kolizji pewnie nie doszlo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
opowiedz jak się żyje w kraju, w którym w każdym momencie możesz zostać #!$%@? przez pijanego sebka jadącego ponad limit swoim gruzem, fajnie?


@Mave: największa na to szansa jest w mieście czy na wiejskiej drodze gdzie ograniczenie to 50. Fizyczny wymuszony limit 140 nic by mi nie pomógł.
@cwlmod: stary, mówisz jak naiwny 18 latek namawiający rodziców do pożyczenia pieniędzy na gruza wiadomej marki.
Od kiedy rozsądni ludzie testują siebie i auto do granic możliwości na drodze publicznej?
Bo tak wynika z twojego postu, że jak jesteś rozsądny to bujniesz auto do prędkości powyżej której go nie opanujesz.
@wjtk123: Volvo nowe chyba kagańce mają mieć lub mają przy 190 km / h. A wiesz czym jest wolność człowieka? Tym, że dla jednego prędkość bezpieczna to 200 km/ h, inny nie powinien osiągać 120 km/ h, bo już nie panuje nad autem. Bogol pozabijał. Fakt. Prędkość niemała fakt. Tylko, że doświadczony kierowca nie zrobiłby takich błędów jak on. Wystarczyło zmniejszać prędkość, on jej totalnie nie redukował. Przez co trafił w
@wjtk123: Akurat duża moc poprawia bezpieczeństwo, bo umożliwia szybką reakcję na zagrożenie i krótsze wyprzedzanie. Z ograniczeniem prędkości maksymalnej się zgadzam.
W Polsce, a najlepiej całej Europie, powinno się technicznie ograniczyć maksymalną prędkość z jaką mogą poruszać się cywilne samochody, a także ograniczyć moc pojazdów, aby uniemożliwić zbyt dynamiczną jazdę.


Maksymalna pojemność: 1.8

Maksymalna liczba koni mechanicznych: 160

Prędkość maksymalna: 150 km/h


@wjtk123: Ja proponuję silniki 0,9 i maksymalną prędkość 50 km/h, nie wiem dlaczego chcesz pozwalać na używanie takich śmiercionośnych pojazdów.

Nie ma żadnego uzasadnienia dla sprzedaży i poruszania się pojazdów
@szybki_zuk: i widzisz, też jesteś niewolnikiem skoro dla ciebie największym marzeniem, porównywalnym z tym by sobie kupić samochód jest pójść i zesrać się na chodnik, i nie widzisz między tymi dwiema rzeczami żadnej różnicy
Czyli powinno się zakazać też komputerów, bo mogą być używane do piractwa, hakerstwa i ogólnej kradzieży. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora - to, że jeżdżą po naszych drogach ameby umysłowe nie znaczy, że każdy jeździ jak #!$%@?.