Wpis z mikrobloga

Murki, pracownik zamiast poczekać jeszcze z miesiąc na wynagrodzenie to za moimi plecami zgłosił sie do firmy windykacyjnej. Gość na własnej dg więc PIP może mi naskoczyć, ale wydaje mi się, że i tak gra nie fer wobec mnie bo zaliczki dostawał do ręki a żąda teraz i tak pełnej kwoty.

Serio oni zgłaszają to do tego bigu? Czy to marketingowa ściema co by tylko nastraszyć do spłaty?

#pytanie #prawo
Zarzutkkake - Murki, pracownik zamiast poczekać jeszcze z miesiąc na wynagrodzenie  t...

źródło: temp_file5813455553157509068

Pobierz
  • 62
Wiesz co, nie wydaje mi się, żebys zalegał tydzień z wypłaceniem tej sumy. Nie odpala się windykacji, jeśli nie macie już jakiejs historii. Wg pracownika, nie jesteś godny zaufania. Pracownikowi płaci się w pierwszej kolejności. Jeśli masz problem z płynnością, to weź rachunek przepływów, powiedz gościowi konkretnie, kiedy spodziewasz się pieniędzy. Jeśli to zaakceptuje to spoko. Jeśli nie, to hajs powinieneś mu albo wyłożyć ze swoich (on pracę wykonał, a jeśli za
@Zarzutkkake: nie wypłacić kasy kilka miesięcy, wrzucić na lokatę. Ty zrobisz sobie ładny procent, a pracownik będzie stratny na inflacji. Wystarczy powiedzieć, że Niemcy nie płacą w terminie xD

A potem się dziwić, że ludzie boją się iść na B2B i wolą dostać trochę mniej kasy, ale być chronieni przez Kodeks Pracy i PIP. Ale zdziwienie Janusza, bo ktoś jednak potrafi sam zadbać o swoje interesy bez PIP.
@nairoht: nie każdy spędza 24h na wykopie. Ja pamiętam jeszcze stary wykop, gdzie było więcej merytorycznej dyskusji, a mniej debili, zarzutek, patostreamów, rumunów i jutubowych influencerów. Nie było pedofili i gówna wrzucanego prawie każdej nocy. Może już jestem za stary na ten portal, ale chyba wracam tu z przyzwyczajenia.