Wpis z mikrobloga

@prawda_w_moskwie: otoz nie zgodzę się z Tobą. Wezmy takie niemcy... zgodnie z Twoim tokiem rozumowania że stragicznego punktu widzenia powinni umożliwiać nam jak najszybszy rozwój aby ich chociaż trochę dogonić. Niestety starają się jak mogą aby blokować różnego rodzaju strategiczne inwestycje. Dlaczego?? Bo osłabiony sasiad= dobre interesy.
@prawda_w_moskwie: ale wiesz, że na wojnie robi się największe interesy?
Tak samo jest z krajem w którym toczyła się wojna. To są najlepsze z możliwych miejsc aby robić interesy.
Sama odbudowa to kolosalne sumy.
Pożyczasz pieniadze, Twoje firmy odbudowują czyli częściowo pieniądze wracają do Ciebieni do tego jeszcze.dluznik musi Ci oddać jeszcze raz tyle....
@Snuq: lol interesy, ja o czym innym. Sąsiedni kraj zdziesiątkowany wojną to destabilizacja regionu, spadek atrakcyjności i inwestycji, rozlewająca się przestępczość i przemyt, broń i materiały niebezpieczne na czarnym rynku, fale uchodźców i migrantów i długość ich pobytu, obciążenie dla ekonomii, obronności, służb, dyplomacji... im większe szkody na ukrainie i im więcej przegra, tym większe te problemy będą. Żadnemu normalnemu Polakowi by wcale na tym nie zależało
to jest populizm co robisz, liczy się wyłącznie interes


@iMarket: Spoko, możesz tak twierdzić, ale w ten sposób absolutnie poddajesz z miejsca swój każdy moralny argument, szczególnie jako konserwa, bo nasi przodkowie nie ginieli za to, żebyśmy teraz tolerowali mordowanie dzieci. Wręcz przeciwnie.
@SirSherwood: to są nasze dzieci? Ja nie wiedziałem, że mam jakieś dzieci na Ukrainie! Dalej jakiś romantyzm uprawiasz. Ukraina zaraz będzie robić interesy z Niemcami i Rosją a Polska znowu wyjdzie na tym jak zwykle.