Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #devops #javascript #react #azure
Czy znajdzie się tutaj osoba która doradzi mi w kwestii autoryzacji z wykorzystaniem Azure AD B2C? Właściwie to chodzi mi o frontendową część tego zadania - mam główną aplikację gdzie użytkownik otrzymuje informacje do których serwisów ma dostęp - każdy z tych serwisów to osobna samodzielna aplikacja (to nie jest monorepo), do której możemy uderzyć bezpośrednio jeśli mamy link. I teraz chciałbym żeby zalogowanie w jednym z serwisów/lub w głównym powodowało to że z automatu nie muszę autoryzować się żeby korzystać z innych serwisów. Nigdy tego samodzielnie nie projektowałem, a chciałbym uniknąć powielania kodu w każdej z aplikacji.. Przykłady, które znalazłem dotyczą pojedynczych aplikacji :(
  • 4
  • Odpowiedz
@Dominias: Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi ci o SSO (Single Sign On). Generalnie działa to tak, że masz dostawce tożsamości (Identity Provider) za którego pomocą potwierdzasz swoją tożsamość w przypadku Azure B2C możesz użyć kont google, ms czy Facebook. W wyniku poprawnego logowania na któreś z kont generowany jest token który twoja aplikacja musi obsłużyć. Tak długo jak token jest ważny tak długo możesz się zalogować do aplikacji/usługi skonfigurowanej do obsługi
  • Odpowiedz