Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu wbrew zdrowemu rozsądkowi i prawdopodobieństwu panuje powszechne przekonanie u niektórych, że Konfederacja na na pewno wejdzie w koalicję z PiSem. Choćby w tym wyplusowanym wpisie użytkownik @tangofoxtrot
tak twierdzi.

Ja nie znam przyszłości na 100%, ale patrząc na fakty:

głosowania najrzadziej z PiSem w głosowaniach ważnych: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/konfederacja-najrzadziej-glosuje-zgodnie-z-pis-sprawdzamy/

zablokowana strona przez pisowskie ABW: http://nczas.com

0 min w TVP: https://demagog.org.pl/wypowiedzi/pis-zdominowal-telewizje-publiczna-jak-wypada-konfederacja/

dotychczasowo żaden poseł z Konfederacji nie przeszedł na stronę PiSu, a to inne partie umożliwiły PiSowi utrzymanie większości (czy to z Lewicy czy z Kukiz15)

wszyscy liderzy gdzie tylko mogą bez przerwy mówią, że żadnej koalicji nie będzie:
https://www.youtube.com/watch?v=NSfNoFtTYkE
https://www.youtube.com/shorts/kkjrluSVG6Q
https://www.youtube.com/watch?v=wVfPJrcGmnc

wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne, więc chciałbym, żeby z tych wojenek politycznych na wykopie wyszło coś dobrego, więc proponuję @tangofoxtrot publiczny zakład o 1000 zł na dowolny dom dziecka w Polsce dot. tego czy PiS zawrze koalicję z Konfederacją - ja twierdzę, że taki scenariusz nie nastąpi. Wcześniej osoby wypowiadające się z pewnością co do przyszłej rzekomej koalicji nie chciały się założyć. Póki co, status zbroi: obsrana.

Zdjęcie byłej posłanki lewicy, która przeszła do PiSu dla zasięgów.

#konfederacja #pis #neuropa #4konserwy #wybory
Pobierz ajron_men - Od pewnego czasu wbrew zdrowemu rozsądkowi  i prawdopodobieństwu panuje p...
źródło: c0e367528a07cdd4e225214e51794e59c87681e556cd100c77b3ecf39c8caeda
  • 90
@johny-kalesonny: Ty jesteś słaby, bo boisz się założyć o sprawę, co do której jesteś święcie przekonany jeszcze z warunkiem nieważności zakładu w najbardziej wg Ciebie prawdopodobnym scenariuszu (Konfa i PiS nie maja większości).

Na razie to Ty i et consortes macie obsraną zbroje, bo nie znalazłem ani jednego spośród was, który by się założył o głupie 1000 zł na cel charytatywny. Jak nie masz 1000 zł albo ich strata zmieni Twoje
w głosowaniach ważnych


@ajron_men: to że akurat to są głosowania ważne, to arbitralny wybór tworzącego tekst pod tezę. Kto inny może sobie wybrać inne głosowania jako ważne i pokazać że to konfa ma ich najwięcej. W teście latarnika 50% odpowiedzi się pokrywa dla konfy a 25% dla lewicy.

Tymczasem nie możesz zaprzeczyć że na całej osi społecznej konfa się zgadza z pisem jak żadna inna partia.

Teraz wyżej mamy wpis innego
to że akurat to są głosowania ważne, to arbitralny wybór tworzącego tekst pod tezę. Kto inny może sobie wybrać inne głosowania jako ważne i pokazać że to konfa ma ich najwięcej.


@assninja: zostały wyłączone głosowania typu głosowania o przerwę, które nie wnosiły nic do legislacji. Wszystkie inne były uwzględnione. To nie jest arbitralny wybór pod tezę, ale ustalona i sensowna metodologia.

Tymczasem nie możesz zaprzeczyć że na całej osi społecznej konfa
Ty jesteś słaby, bo boisz się założyć o sprawę, co do której jesteś święcie przekonany jeszcze z warunkiem nieważności zakładu w najbardziej wg Ciebie prawdopodobnym scenariuszu (Konfa i PiS nie maja większości).


Na razie to Ty i et consortes macie obsraną zbroje, bo nie znalazłem ani jednego spośród was, który by się założył o głupie 1000 zł na cel charytatywny. Jak nie masz 1000 zł albo ich strata zmieni Twoje życie, nie
dobra to ja biorę o 1000 na cel charytatywny tak? :)


@assninja: ok fajnie :)

Doprecyzujmy:
- jeśli liczba mandatów konfederacji i PISu zaraz po wyborach będzie < większość, to co wtedy robimy? Zakład jest dalej ważny czy nieważny? Dla mnie bez różnicy, możesz wybrać.
- chodzi o formalną koalicję jak PO+PSL czy AWS-UW
- nieformalną ale oczywistą koalicję też możemy liczyć (coś jak Kukiz), ale musisz sprecyzować warunki - np.
nieformalną ale oczywistą koalicję też możemy liczyć (coś jak Kukiz)


@ajron_men: no to jak z kukizem, to po prostu widać że robi jak Kaczyński każe xD

jeśli liczba mandatów konfederacji i PISu zaraz po wyborach będzie < większość,


obaj płacimy, żeby zakład miał jakąś wagę i zawsze się spełnił
A i leci creme de la creme konserw, #!$%@? ad personam ;D


Nie muszę się zakładać, by mieć rację. I nie chcę tego robić, bo budżet akurat mam dość napięty ostatnio


@johny-kalesonny: no ale przecież rozmawiamy o zakładzie, to jakie ad personam tam widzisz? Skoro masz rację i jesteś o tym przekonany, to win-win dla Ciebie i domu dziecka. A jeśli teraz zaczynasz pisać o napiętym budżecie, to znaczy, że albo
@ajron_men: co za zidiocenie pod tym postem, linkują materiały których nie rozumieją albo nie przeczytali. Jedynie chyba @wAr1948 pokusił się o sprawdzenie o czym jest rozmowa i słusznie zauważył, że nie ma w tym pytaniu ani słowa o PiSie. Te 57% to wyborcy którzy dopuszczają jakąkolwiek koalicję, a reszte sobie rozentuzjazmowane grono komentujących dopowiedziało.
Pobierz CultedelaRaison - @ajron_men: co za zidiocenie pod tym postem, linkują materiały któr...
źródło: idioci
@ajron_men: Rozmawialiśmy o samym sensie zakładania się o koalicję PiS-Konfederacja w sytuacji, gdzie obie partie tracą na sondażach. Nie o faktycznym zakładzie między nami. To Ty się napinasz i bardzo mocno naciskasz na ten zakład xD
no to jak z kukizem, to po prostu widać że robi jak Kaczyński każe xD


@assninja: to jest ewidentne, ale musisz doprecyzować warunki nieformalnej koalicji, żeby nie było tak jak teraz, jak Konfederacja wstrzyma się od głosowania nad jedną ustawą, to zaraz tutejsze neuropki twierdzą, że to nieformalna koalicja PiSu

proponuję, że muszą być spełnione niektóre spośród warunków, żeby uznać koalicję za nieformalną:

- obsadzenie ludźmi z partii Konfederacji SSP lub
@ajron_men: Oficjalnej koalicji nie będzie. Będzie cicha współpraca. Tu się razem zagłosuje, tu się wstrzyma w ważnej sprawie (tego statystyki nie pokażą), tu się spadochroniarza przyjmie...ale oficjalnie będzie "no o co wam chodzi".
No i teraz Demagog widzę dobry- jak dementował szurskie teorie to była inna śpiewka.
@ajron_men: Plus to Konfa ma najwięcej do zyskania w przypadku rozliczenia Pisu. Wyobraźmy sobie następującą sytuację:
Konfa wchodzi w koalicję z KO. Programu KO nie zrealizują bo zbyt progresywny dla Konfy. Programu Konfy nie zrealizują bo zbyt konserwatywny dla KO.

Jedyne co mogą zrobić razem to rozliczyć tych bandytów co rządzą teraz. Wyciągają z teczek wszystkie ich afery, wyłapują wszystkich liderów itp. Robią to -ale nie mogą zrealizować niczego innego więc
No i teraz Demagog widzę dobry- jak dementował szurskie teorie to była inna śpiewka.


@To_ja_moze_pozamiatam: specjalnie wybrałem źródło, które jest w miarę obiektywne i które ludziom przeciwko Konfederacji powinno leżeć - jak widać nie leży. Nie wiem po co jakieś dopiski o szurach, skoro nie o tym toczy się dyskusja.
@ajron_men: To ja zapytam bez agresji. Wyobraźmy sobie że Konfa z PiSem będą mieć >230 posłów. Niezależnie od tego czy Konfederacji będą przeciw, czy będą wstrzymywać się w głosowaniach nad wotum dla nowego rządu to w żadnym z 3 kroków nie uda się go powołać:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Trzy-kroki-prowadzace-do-powstania-rzadu-7755483.html

Jak myślisz, jaki scenariusz będzie najbardziej prawdopodobny? Jakaś koalicja inna niż Konfa-PiS? Przyspieszone wybory? Bo mi najbardziej jednak śmierdzi scenariusz w którym Bosak tłumaczy wyborcom,
@assninja: w imieniu świadków na wykopie, założyłem się z @assninja o 1000 zł na cele charytatywne (dom dziecka). Przedmiotem zakładu jest czy Konfederacja wejdzie w formalną lub nieformalną (zdefiniowaną wyżej) koalicję z PiSem w X Kadencji Sejmu. Czas trwania zakładu do końca kadencji (w przypadku braku koalicji) lub zawarcia koalicji lub nieuzyskania przez PiS i Konfederację większości parlamentarnej (wtedy od razu po wyborach zobowiązujemy się do przekazania po 1000 zł na