Wpis z mikrobloga

Mirki, w moim korpo lecą zwolnienia (likwidacja stanowiska) i firma podsuwa mi wypowiedzenie za porozumieniem stron. Jestem na UoP na czas nieokreślony. Czy takie działanie jest standardem?

Wydaje mi się, że na takim porozumieniu korzystnie wychodzi tylko pracodawca. Czy jeśli odmówię podpisania takiego wypowiedzenia to mogę mieć jakieś problemy? Czy lepiej po prostu podpisać dla świetego spokoju?

#pracbaza #korpo #korposwiat #praca
  • 11
@taktoto @sberatel @emilio-cosso @Polnischefuhrer

Dzięki za wypowiedzi. Nie wiedziałem, ze nie bede mial możliwości skorzystania z zasiłku dla bezrobotnych. Jeżeli chodzi o odprawę to było info, ze normalnie Będzie wypłacana. Rozumiem, że info o odprawie będzie zawarte w takim porozumieniu, skoro wg prawa nie przysługuje z automatu?

Generalnie wychodzi jednak na to, ze najlepiej odmówić podpisania takiego porozumienia i po prostu oczekiwać na otrzymanie wypowiedzenia ze strony pracodawcy, zgadza się?
@knoxville12 nie podpisuj. W okresie wypowiedzenia normalnie będziesz chodził do pracy, robił swoje i dostawał za to pieniądze przez najbliższe trzy miesiące. Dodatkowo masz prawo do brania wolnego na poszukiwanie pracy. Jedyna korzyść z ukończenia za porozumieniem stron to ustalony w nim wcześniejszy termin ukończenia pracy. Przy normalnym zwolnieniu też dostaniesz odprawę, będziesz miał pracę jeszcze 3 miesiące i będziesz mógł szukać pracy i po zakończeniu okresu wypowiedzenia od razu rozpocząć pracę
@knoxville12: Jak jest likwidacja stanowiska to na to jest paragraf i musi to być wpisane w wypowiedzenie jako powód. Nawet jak ci zmienią to tak na prawdę niczego nigdy nie musisz podpisywać. Wtedy w twojej obecności druga z osób ze strony pracodawcy daje parafkę i pisze że cię zapoznano z pismem dnia tego i tego.