Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ślub to decyzja życiowa, która może mieć wiele zalet, ale nie zawsze jest odpowiednia dla każdego. Istnieją liczne powody, dla których niektórzy ludzie uważają, że nie warto brać ślubu. Oto kilka argumentów przemawiających za tym stanowiskiem:

1. Niezależność: Niektórzy ludzie cenią sobie swoją niezależność i wolność. Ślub często wiąże się z kompromisami i wspólnymi decyzjami, co może ograniczyć indywidualną swobodę.

2. Koszty: Organizacja ślubu może być kosztowna, a także wiązać się z długoterminowymi wydatkami, takimi jak utrzymanie wspólnego gospodarstwa domowego i opieka nad dziećmi.

3. Ryzyko rozwodu: Statystyki rozwodów są nadal wysokie, co może wprowadzać stres i niepewność do związku małżeńskiego. Rozwód może być kosztowny i emocjonalnie trudny.

4. Presja społeczna: W niektórych społecznościach istnieje presja społeczna, aby wziąć ślub, co może skłaniać ludzi do podejmowania decyzji niezgodnych z ich własnymi pragnieniami i wartościami.

5. Indywidualne cele i wartości: Niektórzy ludzie po prostu nie widzą ślubu jako swojego celu życiowego. Mogą skupiać się na innych aspektach życia, takich jak kariera, podróże lub samorozwój.

6. Związki bez małżeństwa: Coraz więcej par decyduje się na długoterminowe, stabilne związki bez formalnego ślubu. Wspólnie mieszkają, planują przyszłość i budują życie razem, ale bez aktu ślubu.

Warto podkreślić, że to indywidualna decyzja każdej pary. Dla niektórych ślub jest wyjątkowym momentem, który wzmacnia ich związek i daje poczucie bezpieczeństwa. Dla innych może to nie być najlepszą opcją. Kluczowe jest, aby każda para dokładnie przemyślała swoje cele, wartości i oczekiwania przed podjęciem decyzji o ślubie.

#slub #wesele #rozwod #rodzina #zwiazki #przemyslenia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
Ja tam ze swoją mieszkałem 2 lata zanim zdecydowałem się na ślub i byłem pewien, że pasujemy do siebie charakterami i mieszkanie z różową działa. Najgorzej jak ktoś robi na odwrót ślub->mieszkanie razem. Często się okazuje, że związek, który działał na odległość, nie będzie działał jak już młodzi ze sobą zamieszkają a później cyk i szybki rozwodzik. Znam już dwie takie parki.

Co zaś do punktu 2 to zależy od ludzi. Jak
@mirko_anonim: Ad 1. będąc w związku - bez ślubu także - z zasady "traci" się wolność i swobodę "o sobie samym". Decyzje podejmuje się wspólnie, wypracowuje kompromis, z uwzględnieniem zdania każdej ze stron.
@miroslawmiroslawski: @mirko_anonim na pewno slub nie jest dla kazdego
ja ze swoja bylismy 11 lat razem zanim sie pobralismy, nie spieszylo nam sie
teraz jestesmy razem lacznie 25 lat i nigdy nie bylem sczzesliwszy
z rozowa nadal sie rozumiemy nadal sie pociagamy, nadal jest jak na poczatku, choc pewno wykopki w to nie uwierza
a slub i wydatki? #!$%@? to
mysmy nie zrobili nic dla rodziny, pojechalismy na egzotyczna wyspe i