Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dostałem telefon z jednego z działów firmy z którą współpracuję, że pilnie potrzebny jest animowany film z prezentacją danych na jakąś ważną konferencję (w słuchawce słychać mega stres). Telefon o 14:00, konferencja następnego dnia rano. Mówię że to dość nierealny termin, mogę coś zrobić ale będę siedzieć do późna, wyceniam w ciemno na 1500 zł (jeszcze wtedy nie dostałem materiałów na których mam pracować). To była trochę taka wycena żeby odwalili się, ale zgadzają się, materiały dostaję 15 minut później. Widzę że tego wcale nie ma tak dużo. Wyrobiłem się do 18 robiąc jeszcze dwudaniowy obiad i chillując przy mrożonej kawie w międzyczasie. Wysyłam, po pół godziny przychodzi jedna poprawka, poprawiam i przekazuję ostateczną wersję chwilę po 19. Dostaję telefon że jest super i ratuję dupę, wygląda to świetnie i ogólnie zajebiście. Teraz jakoś dziwnie czuję się wystawiając fakturę na 1500 zł, bo myślałem że będę pracował do północy, a wyrobiłem się w jakieś 3 godziny realnej pracy. No ale chyba nie mam powodu do robienia rabatu z powodu że wyrobiłem się szybciej niż myślałem?

#praca #pracbaza #kariera #zarobki #jdg #grafika



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Czy powinienem zrobić rabat?

  • tak 5.9% (89)
  • nie 94.1% (1430)

Oddanych głosów: 1519

  • 29
@mirko_anonim: skoro ktos kto ci placi, uznal ze robota jest warta 1500, to powinna ci sie wlaczyc lampka ostrzegawcza mowiaca ze cos jest nie tak, skoro sam wyceniasz ja nizej. Ba. Do tego jeszcze masz watpliwosci i wyrzuty sumienia. Moze po prostu na co dzien jestes za slabo wyceniany i juz przywykles
@mirko_anonim
Przeczytaj swój post jeszcze raz. Właśnie odpowiedziałeś wszystkim, że zarobiłeś na zleceniu 500 zł/h i trochę się tego wstydzisz. No chyba że się tak cichaczem chciałeś pochwalić xD, no to w sumie spoko.
@mirko_anonim: Tak to już bywa, normalna rzecz, nie patrz na to tak, jakbyś wyceniał czy realizował pracę dla osoby prywatnej - bo wtedy to opuszczenie o stówkę miałoby sens, ale jeśli pracujesz dla firmy, to i tak jesteś jednym z najtańszych trybików w machinie.
Solidność i terminowość są ważniejsze niż jakiśtam rabat.
A patrząc na stawkę jaką zaproponowałeś, to moim zdaniem @pomaranczkawcurry może mieć rację. Nie wiem o jaki konkretnie film
@mirko_anonim: wycena za projekt nie zależy od tego ile dokładnie ci to zajmie, tobie to zajęło 3-4 godziny, innemu zajęło by to 2 dni, to dzięki doświadczeniu i umiejętnościom ty mogłeś to zrobić tak szybko, i za to właśnie płaci klient.
Anonim (nie OP): Jak sam napisałeś, dałeś cenę z dupy aby się odwalili. Jednak oni się zgodzili a ty realnie się wyrobiłeś w krótszym czasie niż zakładałeś. Oni wiedzieli za co płacą a ty na tym tylko skorzystałeś, więc nie zaprzątaj sobie tym głowy.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej