Wpis z mikrobloga

Byłem uzależniony od xanaxu przez 3 lata, brałem go bardzo dużo, odstawiłem go 2 lata temu i do tej pory utrzymuje się u mnie bardzo silny lęk, napięcie, stres i depresja mimo że nie biore juz 2 lata.. czy to minie samo kiedys w koncu? próbowałem psychoterpaii, nic nie dało, brałem antydepresanty pomogły tylko na miesiąc i znowu to samo.. #psychiatria #psychologia #nerwica #depresja #ssri
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JesteMlodyGzGdyni: może wcale nie minie jak sobie trwale uszkodziłeś mózg nadużywaniem benzo w dużych dawkach przez 3 lata bo ma już podłoże organiczne spowodowane 'neurotoksyną;?
  • Odpowiedz
@mateuszdinozaur: antydepresanty nie są na wykazie substancji odurzających/narkotycznych jak jego lek więc niezbyt.
antydepresanty maja inny mechanizm działania, ale czy branie ich latami nie mozę wywołać trwałych zmian to nie wiem. aktualnie zdaje się uważa, ze nie, ale mało badań jest na ten temat i rózne rzeczy moga wyjśc po latach.

benzo tez dawniej zapisywali jaki nieuzależniająca/bezpieczną alternatywę dla barbituranów i wyszło inaczej
  • Odpowiedz
  • 0
@mateuszdinozaur to to samo. Tylko snri dodatkowo na noradrenalinę działa, mechanizm mają ten sam

Oba się łączą do transportera który blokują. Benzo się nie łączy do transportera
  • Odpowiedz
@mateuszdinozaur: sam musisz szukać który pasuje. z tych co brałem antydepresantów(a brałem rpawie wszystkie ssri/snri) to wszystkie były podobnie skuteczne. moklobemid nie miał skutków ubocznych w postaci problemów z libido, i tyle.

klomipramina była skuteczniejzza, ale nie warto moim zdaniem bo skutki uboczne juz konkretne nieco.

mozesz pregabalinę próbowac, to jest inny mechanizm działania, mi srednio dizałała na leki, ale na chec socjalizacji samopoczucie była super.
  • Odpowiedz
@mateuszdinozaur:
czucie się niewyspanym pomimo spania mozę być nawet bezdechem sennycm. ludźie któzy to mają częso nawet nie wiedza. możesz poczytać 'objawy'.

ogólnie na aktywizacje jest bupropion, ale znowu to na lęki niezbyt
  • Odpowiedz
benzo tez dawniej zapisywali jaki nieuzależniająca/bezpieczną alternatywę dla barbituranów i wyszło inaczej


@10129: to tak jak teraz z pregabaliną - nieuzależniająca/bezpieczna alternatywa dla benzodiazepin.
  • Odpowiedz