Wpis z mikrobloga

W jaką korposektę się #!$%@?łem to ja nawet nie xD

Nie poszedłem w czwartek i piątek do pracy że względu na ból pleców, przyniosłem zwolnienie, dostałem zastrzyk itp.

Mój dobry ziomek podsłyszal na kawie że moje kierownictwo na kawce na mnie wsiadło, że jak tak można, że są przecież żądaniówki, oni chodzą do pracy mimo bólów, że on to nie był na zwolnieniu od 22 lat.

Przed chwilą wprost powiedziałem temu ostatniemu że tu nie ma pola do dyskusji - jeśli mam wybierać między zdrowiem a pracą. Co ma ze swojego poświęcenia, uścisk prezesa? To on wydaje teraz grube siano na fizjo co dwa tygodnie.

Jakoś po tym wszystkim mam ciężko #!$%@? na tą pracę, a żadnych tłumaczeń z mojej strony nie usłyszą.

Niechaj się tam wszyscy jebią. Banda tchórzy i naiwniaków. Robię swoje i mam w pompie. Szanujmy się w tych kołchozach, inaczej inni nas nie uszanują. #przemyslenia #januszebiznesu #kolchoz
  • 127
@cpt_foley: znałem jednego typa co poświęcił zdrowie dla firmy którą budował ponad 25 lat. #!$%@? go korzystając z kruczków prawnych po tym jak dostał udaru (pewnie na samych prawników wydali więcej niż na niego). Gość żył po tym jeszcze parę lat ale większość zaoszczędzonych pieniędzy poszło na leczenie i rehabilitację. Zmarł w biedzie, dziś już nikt o nim nie pamięta mimo, że to było zaledwie kilkanaście lat temu.
@cpt_foley: zasmucę cie, każdego da się zastąpić, wyje...ć po zużyciu.
Taka postawa jak twoja to miód dla takiej firmy, czują że się kończysz, podjudzą trochę i sam zrezygnujesz ustępując miejsca innym, młodym. Dadzą ci jeszcze czas na wyszkolenie kilku żółtodziobów i sam zrezygnujesz, wspomnisz moje słowa. Na moich oczach 90% załogi zostało w taki sposób wyeliminowane w firmie w ciągu niecałych 2 lat. Żeby chociaż o kasę chodziło, ale nie, jakaś
@cpt_foley: we czwartek jakaś jelitowka mnie dopadła, zgłoszenie w workday i na czacie teamu i odpoczywam. Przy 80k pracownikach, nikt nie daje jeb ania nawet czy żyjesz.
Nie poszedłem w czwartek i piątek do pracy że względu na ból pleców


@cpt_foley:

Ja już bym cię zwolnił. Łopatą nie machasz, że masz prawo do bólu pleców.
@cpt_foley: A ja się dziwię że tak narzekasz.
Powinieneś się cieszyć. Lepsze to niż gdyby państwo Cię wyzyskiwało.

Dziwią mnie też te Wasze plusy. W Polsce i tak nie ma rozwiniętej kultury korporacyjnej.
Korporacjonizm to nasza przyszłość.
Mój dobry ziomek podsłyszal na kawie że moje kierownictwo na kawce na mnie wsiadło


@cpt_foley: A jesteś pewny czy to na pewno twój dobry ziomek? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo mi to wygląda na zwyczajną eliminację rywala na drabinie korporacyjnej.
@notrzeba: Jestem pewien, małolacik praktykant któremu tyłek już raz ratowałem, poza tym wiem jakie podejście mają do zwolnień lekarskich bo sam byłem świadkiem takich dyskusji. Koleżanka ma anemię i trafiła do szpitala to burczeli że za długo ją trzymają xD
Tam raczej nikt nie chce nikogo wyeliminować, tylko dostarczyć sobie jakichkolwiek emocji w tym szarym nudnym życiu. A nic tak nie łączy jak wspólny cel
@CarrighanN Bo inna kultura narodu. U nas Januszeks chce jak najbardziej wycisnąć pracownik, a L4 czy urlop to koszty dla niego, a sami pracownicy dość często L4 traktują jako dodatkowy urlop. Nawet na wykopie możesz często poczytać, że jak jest na wypowiedzeniu to doradzają brać l4 bo po co do pracy chodzić.