Wpis z mikrobloga

Hejka, mam pytanie do osób, które obroniły inżyniera z Informatyki (które robiły jakąś apkę)

Jakie mieliście pytania na obronie? Pytań stricte sprawdzających wiedzę z zakresu studiów nie powinienem mieć, bo zdałem egzamin kompetencyjny, natomiast zastanawia mnie, o co mogą pytać? Tak bardzo ogólnikowo słyszałem, że pytają o:
- "Co sprawiło Ci największą przyjemność/trudność przy tworzeniu aplikacji".
- "W jaki sposób mógłbyś rozwinąć aplikację / Jak chcesz zarabiać na aplikacji".
- "Jak dobrałeś grupę docelową?"

Zbieram pytania, którymi mogą zaskoczyć, bo są to pytania stricte ogólne, które są dość "abstrakcyjne", bo nie zamierzam jakoś "zarabiać" na aplikacji czy coś. Jest to zwykła apka do obrony inżyniera i chciałem sobie przygotować kilka odpowiedzi "w razie wu", gdyby dopadł stresik.

#studia #it #infromatyka #politechnika #pytanie #studbaza #inzynieria #inzynierprogramista #pracadyplomowa #programowanie
Yakooo - Hejka, mam pytanie do osób, które obroniły inżyniera z Informatyki (które ro...

źródło: bryryry

Pobierz
  • 10
@Yakooo XDDD te twoje pytania to są z dupy. (Ja nie miałem apki) Ludzi u mnie od aplikacji pytali o wytłumaczenie jednego z paradygmatów który zastosowali lub z logiki jeżeli w którymś miejscu była pokrętna. Oprócz tego jedno pytanie z toku studiów i jedno ze specjalizacji. Liczyłbym bardziej na pytania techniczne a nie jak te twoje “Jak pan się czuje jak jest ciepło?”
  • 0
@jakuba94: Pytalem 3 osób, z trzech różnych uczelni, u każdego jedne z tych pytań się ponaglało.

Wiem, że są to pytania z dupy - dlatego chce uzbierać jak największą pule, żeby sobie coś tam na szybkości przygotować.
  • 0
@mag_zbc: Nic nie poradzę, że takie są standardy dzisiejszych obron. Pytałem trzech / czterech osób i każdy miał właśnie takie ogólnikowe gówno, gdzie trzeba wymyślać historyjkę jak na angielskim w szkole. Stąd też moje pytanie na wypoku.

Sam wolałbym, żeby zapytali mnie o technologie czy coś - bo mam prostą definicję, którą im przedstawiam i tyle, a nie takie #!$%@? o szopenie.

Sama idea obrony jest bez sensu i jest to
  • 0
@jakuba94: okej, czyli w zasadzie nic szczególnego nie mieliście 10-15 min gadki o zastosowanych rzeczach. Tak więc luz.
Mam nadzieje, ze bedzie podobnie i nie bedzie hrowego gówna xD
@Yakooo: Ja mialem cos takiego.

1.(Ogólne) Działania na macierzach z liczeniem na tablicy
2.(Specjalizacja) Struktura programu w javie(deklaracja funkcji, enkapsulacja, polimorfizm, dziedziczenie, static, final, kolekcje)
3.(Praca dyplomowa) Co robiles w projekcie, jaki masz wklad, co z perspektywy czasu bys poprawil majac juz doswiadczenie komercyjne(prace obronilem pol roku przed egzaminem, bo zapomnialem oddac praktyk)