Wpis z mikrobloga

Doświadczenie cyfrowe. Prawdopodobnie nigdy tam nie pojadę, a na pewno nie w trakcie wojny a dzięki Tik Tokowi no i właściwie dziennikarce obywatelskiej jaką była Yana oglądałem to kilka godzin.

”The New York Times": 40 tys. Żydów zjechało do Humania na święto Rosz ha-Szana. Wojna im nie przeszkodziła” (tekst za pay wallem) https://wyborcza.pl/7,179012,30203468,the-new-york-times-40-tys-zydow-zjechalo-do-humania-na-swieto.html

„Co roku tysiące wyznawców rabiego Nachmana z Bracławia zjeżdżają do Humania, by się modlić, tańczyć i oddawać cześć przy grobie ich duchowego przywódcy. Nawet największa wojna w Europie w 1945 r. nie zdołała ich powstrzymać”

#ukraina #tiktok #human #chasydzi #zydzi
Poludnik20 - Doświadczenie cyfrowe. Prawdopodobnie nigdy tam nie pojadę, a na pewno n...

źródło: QQZrzut ekranu z 2023-09-21 22-39-33

Pobierz
  • 4
@GenetykaDoSmietnika: relacja była fantastyczna. Ja się wprawdzie trochę uczę ukraińskiego, ale nadal nie jestem nawet na poziomie komunikatywnym więc wydaje mi się, że to co rozumiałem, zrozumiałby każdy. Dziewczyna nie jest Żydówką, nawet była chwilami podirytowana, ale przez kilka godzin chodziłą z telefonenem i opowiadała. W ciągu 15 minut postaram się znaleźć jej profil. I podrzucę link. Chociaż tam niestety nie będzie tego live, to jej się zdarza często robić live'y.
@GenetykaDoSmietnika: (z linkowanego tekstu z Wyborczej) „Pielgrzymka trwa około tygodnia i wprawdzie program obejmuje kilka wydarzeń, ale chodzi przede wszystkim o wspólne spędzanie wolnego czasu i bratanie się. W ciągu dnia pielgrzymi zapełniają ulicę, która do niedawna nosiła imię Puszkina, a po rosyjskiej agresji została przemianowana na ulicę Turystyki. To główna uliczka w maleńkiej żydowskiej dzielnicy Humania. Szukają przyjaciół, których nie widzieli od ostatniej pielgrzymki, nagabują rabinów, żeby otrzymać błogosławieństwo, oraz