Wpis z mikrobloga

Witam, od kilku lat wraz ze wspolnikiem rozwijam duzy system klasy CRM (od zarządzania kontaktami, po faktury i serwis, moduly szkoleniowe itp.), jednak nie wiem jaka bedzie jego dalsza perspektywa, a zarobki w IT są bardzo kuszące. Aktualnie korzysta z niego kilkanaście firm. Nie mam innego komercyjnego doświadczenia poza byciem wspolwlascicielem firmy i tego systemu (strona techniczna cala po mojej stronie).

Napisalem tam frontend w JS i jQuery, a jako backend PHP. Z racji tego ze jak startowalismy to na rynku frameworki typu react, angular, vue raczkowały to niestety nie sa tam wykorzystane i moje doswiadczenie z nimi jest prawie zadne oprocz napisania paru prostych gierek w reactcie. Napisalem wlasny framework komponentowy w JS :D, aby byl kiedyś pomostem do reacta/vue. Bo inaczej sie nie da w miare lagodnie systemu przepisać.

Backend napisany w PHP ale wybor padl na framework Phalcon, ktorego prawie nikt nie uzywa komercyjnie.

Do tego baza w MySQL. Serwery, aktualizacje sam ogarniam z pomoca Ansible i napisanymi panelami admina, zeby bylo latwo klikac.

No i mam wyższe mgr. inż z informatyki.

To tak w dużym skrócie.

Minus troche angielski, bo jedynie czytanie i troche pisanie... ale chetnie się dokształcę.

Teraz pytanie, jak polecacie zeby przejść na rynek IT jako programista. W PHP i JS czuje sie dobrze, tylko w obu nie znam frameworków, ktore sa w ogloszeniach. Mysle ze w miare szybko bym je ogarnal, zeby robic bugfixing a z czasem juz kodowac sensowne rzeczy.

Jakieś rady?

#javascript #php #programowanie #programista #programista15k #programista25k #programista30k #react #sql #vuejs #b2b #informatyka #it #jquery #jdg #firma
S______n - Witam, od kilku lat wraz ze wspolnikiem rozwijam duzy system klasy CRM (od...

źródło: 5cfa5e4aaf0ff_o_large

Pobierz
  • 25
  • 0
@sepuqqu: tylko jakiego? W sumie nawet nie wiem czy atakowac JS czy PHPa, czy jako fullstack. Czesto jest wymagane komercyjne doswiadczenie w jakims frameworku wiec to mi nic nie da ze sie doucze sam.

Zastanawiam sie czy nie moge isc juz do firmy i tam sie douczyc tego co uzywaja i przy okazji wdrozyc sie w projekty, ktore tam sa juz prowadzone.
  • 0
@S______n: doucz się frameworków, dobrych praktyk, zrób kilka projektów w nowych frameworkach, jakieś bazy danych, sql, trochę devops no i ofc angielski. z opisu wynika, że sporo ci brakuje, pewnie ze 2k godzin na to zejdzie i potem będziesz mógł startować na juniora.


@ly000: nie no bez przesady, na juniora moge startowac od razu z palcem w tyłku, bo tam nie wymagaja doswiadczenia. Jak juz to bym celowal w mida,
@S______n: story of my life, też się w pewnym momencie zasiedziałem na dinozaurowym stacku.

Zgłęb wzorce projektowe, solidnie OOP, SOLID, 12 factor app, REST, różne aspekty testowania aplikacji (bo zgaduje ze z testami u was to hehe słabo), współczesny JS (nie musi być z frameworka, ważne żebyś zrozumiał przepaść między tym co robiłeś w JQ a tym co robi się obecnie) + zrobienie jakiejś średnio zaawansowanej apki w wybranych popularnych frameworkach
Zgłęb wzorce projektowe, solidnie OOP, SOLID, 12 factor app, REST, różne aspekty testowania aplikacji


@occulkot: tego właśnie brakuje w jego "zareklamowaniu" siebie. Tak naprawdę wszystko, co było przez niego opisane w pierwszej wypowiedzi nie powiedziało prawie nic o tym, jaki pisał kod. Jedynie, że "pisał kod".
@S______n: z takimi skillami to idź że do jakiegoś maintenance teamu legacy i z miejsca bym mógł dostać 10k, a tak jakbyś chciał normalnej pracy to musiałbyś się uczyć z rok reacta i konkurować z bootcampowiczami o gówno-posade za 3k netto
  • 0
Zgłęb wzorce projektowe, solidnie OOP, SOLID, 12 factor app, REST, różne aspekty testowania aplikacji (bo zgaduje ze z testami u was to hehe słabo), współczesny JS (nie musi być z frameworka, ważne żebyś zrozumiał przepaść między tym co robiłeś w JQ a tym co robi się obecnie) + zrobienie jakiejś średnio zaawansowanej apki w wybranych popularnych frameworkach żeby mieć pojęcie chociaż jakie dają możliwości. I możesz próbować gdzieś na mida, odbijesz się
  • 0
@S______n: zysk z tego crm nie jest satysfakcjonujący?

Odpowiedz


@Moron: w porównaniu do zarobków seniora nie, a kodząc 7 lat juz pewnie bym atakował o takie stanowisko. Dodatkowo konkurencja spora i w praktyce trzeba firme rozwijac i zatrudniac kolejnych, bo samemu ciezko juz ogarnac. A na to funduszy niema. Moze kiedy zlapie wiatr w żagle i sie to rozwijnie, ale stwierdzilem ze juz za dlugo na to czekam i trzeba
  • 0
Zgłęb wzorce projektowe, solidnie OOP, SOLID, 12 factor app, REST, różne aspekty testowania aplikacji


@occulkot: tego właśnie brakuje w jego "zareklamowaniu" siebie. Tak naprawdę wszystko, co było przez niego opisane w pierwszej wypowiedzi nie powiedziało prawie nic o tym, jaki pisał kod. Jedynie, że "pisał kod".


@MrDracek: Ja nie chciałem się reklamować, bo nie taki byl cel. Chcialem poznac opinie jak to programisci, ktorzy pracuja w przysłowiowym korpo widzą, przejscie
Nikt mi code review nie robi, sam jestem za to odpowiedzialny i działa - dobrze oraz wydajnie.


@S______n: a to niestety duzy blad, jak sam piszesz team jest maly i wypadaloby go skalowac ale nie ma za co, a niestety code review pozwala sie wiele nauczyc od innych. Czasami czlowiek glupie bledy przez lata popełnia ktore wplywaja na wydajnosc aplikacji + technologia zmienia sie na tyle szybko ze nie jestes w
Ja nie chciałem się reklamować, bo nie taki byl cel. Chcialem poznac opinie jak to programisci, ktorzy pracuja w przysłowiowym korpo widzą, przejscie z kodowania w domu ale powaznego komercyjnego systemu do firmy.


@S______n: to powiem jako pracownik, który kodował "w domu", ale poważnego komercyjnego systemu do firmy, a teraz pracuje bardziej w korpo: nie chciałeś się zareklamować, ale to zrobiłeś. Zareklamowałeś się, ale nie na tyle, abyś został kupiony do
  • 0
@S______n: a to niestety duzy blad, jak sam piszesz team jest maly i wypadaloby go skalowac ale nie ma za co, a niestety code review pozwala sie wiele nauczyc od innych. Czasami czlowiek glupie bledy przez lata popełnia ktore wplywaja na wydajnosc aplikacji + technologia zmienia sie na tyle szybko ze nie jestes w stanie sledzic wszystkich nowinek / bugow itd. Skakanie po projektach w przyslowiowym korpo, zmiana srodowiska, ludzi z
  • 0
Ja nie chciałem się reklamować, bo nie taki byl cel. Chcialem poznac opinie jak to programisci, ktorzy pracuja w przysłowiowym korpo widzą, przejscie z kodowania w domu ale powaznego komercyjnego systemu do firmy.


@S______n: to powiem jako pracownik, który kodował "w domu", ale poważnego komercyjnego systemu do firmy, a teraz pracuje bardziej w korpo: nie chciałeś się zareklamować, ale to zrobiłeś. Zareklamowałeś się, ale nie na tyle, abyś został kupiony do