Wpis z mikrobloga

Kiedy od początku miesiąca musisz powtarzać matkom, że wypisanie strepsilsu na recepcie nie sprawi, że dziecko dostanie go za darmo, to pozostaje jedynie się uśmiechnąć ()

A jeszcze od jutra zmiany w realizacji recept - zapomnijcie o wykupieniu zapasu na dłużej niż 4 miesiące ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dwafartuchywaptece #medycyna #zdrowie #lekarz #apteka #farmacja #prawo #polska
dwa__fartuchy - Kiedy od początku miesiąca musisz powtarzać matkom, że wypisanie stre...

źródło: IMG_20230920_182154

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dwa__fartuchy super, teraz trzeba będzie biegać do konowala co 3 miesiące po receptę, w ogóle nie wpłynie to na dostępność do lekarza
Po #!$%@? to nie rozumiem, czemu ta władza jest taka antyludzka
Jak teraz miałam leki na pół roku: rok i mogłam spać spokojnie tak teraz w kółko po receptę
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: o, a co w przypadku jak wyjeżdżam na 9 miesięcy z Polski i muszę nabyć swoje lekarstwa przed wyjazdem. Zawsze kupowałem zapas na rok i po problemie. Teraz według tych ministerialnych dzbanów powinienem wracać do Polski co 4 miesiące?
  • Odpowiedz
@matti05: na tę chwilę tylko uprawnienia IB dają leki za darmo.
Jeśli MZ nie zmieni swojego podejścia, a raczej się na to nie zanosi, to leki, które refundowane nie są, niw będą za darmo na ZK. Wg mnie słusznie, bo generowałoby to dużą patologię, a tak, jeśli lek jest wypisany z refundacją, to znaczy, że pacjent choruje na daną chorobę i należy mu się zniżka, a dzięki ZK jest po
  • Odpowiedz
@emMark: kurna gdybym o tym wiedział to tydzień temu bym zamówił przedłużenie na kolejny rok :/
Ale syf. Czyli będę 5 miesięcy bez lekarstw. Super - jbc pis.
  • Odpowiedz
Po #!$%@? to nie rozumiem, czemu ta władza jest taka antyludzka


@RozowaZielonka: dbają o Ciebie, żebyś zawsze była pod kontrolą lekarza i żebyś przypadkiem nie zrobiła czegoś, co mogłoby Ci zaszkodzić. Państwo opiekuńcze w końcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: Czekaj, czyli jak przyjmuję leki na stałe, to nie mogę już dostać recepty na więcej, niż 4 miesiące? To ma jakiekolwiek uzasadnienie, czy chodzi tylko o nabicie kabzy lekarzom za częstsze wizyty? Czy w tym kraju politycy są w stanie wprowadzić jakąkolwiek zmianę na plus dla ludzi, czy tylko wieczne dokręcanie śruby?
  • Odpowiedz