Wpis z mikrobloga

Kiedy od początku miesiąca musisz powtarzać matkom, że wypisanie strepsilsu na recepcie nie sprawi, że dziecko dostanie go za darmo, to pozostaje jedynie się uśmiechnąć ()

A jeszcze od jutra zmiany w realizacji recept - zapomnijcie o wykupieniu zapasu na dłużej niż 4 miesiące ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dwafartuchywaptece #medycyna #zdrowie #lekarz #apteka #farmacja #prawo #polska
dwa__fartuchy - Kiedy od początku miesiąca musisz powtarzać matkom, że wypisanie stre...

źródło: IMG_20230920_182154

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: A można prosić o info czy zmienia się coś w tym, jak długo są ważne recepty elektroniczne? (obecnie to chyba rok)

Dzięki wielkie za wpisy, już nie raz podsyłałem mamie, bo wiedziałem, że jej się przyda ()
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: prawdopodobnie do końca życia (czyli z 20 lat) będe musiał brać te same leki (o ile coś nie wejdzie nowego, co je zastąpi), a mam mieć możliwość kupowania ich nie na np. pół roku tylko 3 msc? xD poebało MZ?
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: W dupę niech sobie te wszystkie pomysły wsadzą. Kiedyś swoje leki dostawałem z "opóźnioną" datą realizacji więc nie musiałem raz na 3miesiace #!$%@?ć kilka stówek za wizytę i leki. No ale w przypadku moich leków już się tak nie da od jakiegoś czasu co #!$%@?. Druga #!$%@? rzecz to jeśli mam receptę na kilka miesięcy (inny lek) i zrealizuję jej część w aptece X to resztę też muszę zrealizować w
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: Myślałem, że limit na 3 miesiące jest już od dawna, ja dostawałem kilka recept, każda z dawką na 3 miesiące. Czyli teraz już tak nie będzie, czy po prostu używałem jakiegoś exploita? xD
  • Odpowiedz
jak wszyscy wykupią zapas leków na 4 miechy to będzie super. System wytrzyma ,pacjenci też i niczego nie braknie


@CzarnyOwiec: do tej pory mogli wykupić zapas na pół roku, a następnego dnia na kolejne pół, więc pod tym względem nie zabraknie
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: przecież w ustawie jest napisane, że ustawa 3/4 wchodzi w życie 1. listopada, zatem do tego czasu można sobie zrobić zapas leków na więcej niż 120 dni, tylko na kolejne realizacje ????
  • Odpowiedz
@matti05: Pamiętaj, że jak lekarz wypiszę Ci lek na 100%, to nikt nie możne takie odpłatności zmienić i taki Nimesil na 100% będzie zawsze płatny, pomimo dodatkowych uprawnień-ZK. Takie leki są/mogą być bezpłatne, jeśli są refundowane (są oczywiście wyjątki).
  • Odpowiedz