Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Macie jakieś fajne sposoby na #samotnosc dla 30 letniego chłopa? Ostatnio wpadłem na pomysł żeby wziąć laptopa żeby siedzieć w kawiarni i przeglądać głupoty tak jak bym przeglądał w domu ale "wśród ludzi". Nie wiem czy to cokolwiek pomoże. Myślałem, że jestem w stanie przyzwyczaić się do tej samotności już tyle lat i polubić ją ale tylko mnie wyniszcza i nigdy nie czułem się gorzej psychicznie i fizycznie. Czuje się jak stary dziad i tracę umiejętności społeczne. Nawet nie wiem jak się teraz ubiera, ani o czym rozmawia. Mam pracę zdalną ale żadne IT tylko kiedyś dorwałem na farcie robotę biurową i zrobili redukcje miejsc biurowych i tak zostało.

#przegryw #depresja #feels



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Macie jakieś fajne sposoby na #samotnosc dla ...

źródło: comment_1664201945ktg9erQrjV40m0otpujjPg

Pobierz
  • 15
@mirko_anonim: Niestety nie pomogę, bo mi samotność mega odpowiada i nie czuje się przez to jakoś gorzej psychicznie, to raczej kiedy jacyś znajomi non stop zawracali mi dupsko i wyciągali z domu przeżywalem to gorzej, bo wolałem sobie posiedzieć na kompie. Dla mnie w ogóle sytuacja, gdzie idę sobie do kawiarni i coś przeglądam jest mega niekomfortowa, nie lubię kiedy ktoś gapi się na mnie, albo na ekran. Musisz jakoś wyjść
@mirko_anonim: jako samotny chłop po 30:
#!$%@? w gierki
szlajaj się po mieście wieczorem jakbyś miał 16 lat (normalnie można, nikt tego nie sprawdza)
znajdź se coś do roboty co będzie udawało bycie ambitnym (pobiegaj, zasadź roślinki, rozpocznij odbudowę Cesarstwa Rzymskiego)
olej ludzi, nie ma z nich pożytku, są ciekawsze rzeczy do roboty niż rozmawianie
mam nadzieje, że pomogłem.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mirko_anonim: Samotni też jesteśmy w tłumie ludzi więc jak siądziesz z laptopem w kawiarni to właściwie dalej nie ma żadnej relacji z człowiekiem i jesteś "sam". Im człowiek starszy tym trudniej jest nawiązać jakąś dłuższą trwałą relacje, można szukać czegoś co wiąże się ze wspólnym hobby, niektórzy polecają spróbować z wolontariatem, w moim mieście często są np organizowane spotkania przy planszówkach, grach RPG. Chyba że mówimy o samotności spowodowanym brakiem partnerki
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Ciekawą opcją są larpy. Ja jeżdżę na jeden co roku, i tam poznałem swoją aktualną ekipę z którą siedzimy i gramy codziennie, a jak jest okazja to parę razy w roku zjeżdżamy się z różnych stron Polski i spędzamy parę dni na chlaniu,graniu i wypadach na miasto. I to nie jest impreza że są tylko młodziki 17-20 lat, bo wiele osób przyjeżdża będąc już 40+ i bez względu
@mirko_anonim: Trzy pomysły:

1. Spróbuj poznać i pogadać towarzysko z ludźmi z internetu. Jak będzie ktoś fajny w Twoim wieku i okolicy to rozważ spotkanie się na żywo - ot, towarzysko.
Jak będzie ktoś sympatyczny to wyjaśnij szczerze jaka jest Twoja sytuacja i że po prostu zależy Ci na nawiązaniu jakiegoś kontaktu.

2. Znajdź jakiś zjazd / konwent / targi, itp. w temacie, który Cię choć trochę interesuje.
Jak będziesz na
@mirko_anonim: weź może idź na jakieś studia? Nawet jeśli nie skonczysz to na 100 kogoś poznasz (sam mam na uczelni ludzi po 60 więc twój wiek to żaden problem). Nawet jakaś szkoła typu żak to zawsze jakieś znajome osoby (czasami całkiem normalne bo wbrew pozorom chodzą tam różne osoby z różnych względów). Przeanalizuj co lubisz, moze jest jakaś grupa zapaleńców która lubi to samo ale grupowo? O czymś na tym komputerze
@mirko_anonim zorganizowane grupowe zajęcia sportowe (np sporty walki, zajęcia cross na siłowni), ustawki rowerowe (szosowe lub zwykłe turystyczne), pies - jak jesteś sam to już wymaga dobrej organizacji ale na spacerach możesz poznać masę ludzi, a jak masz szczeniaka to już w ogóle.