Wpis z mikrobloga

Mógłby ktoś ocenić moją technikę?
https://www.youtube.com/shorts/Y6GuRpBcOeA

Chciałbym się nauczyć robić martwy ciąg. Niestety za pierwszym razem nie poszło to zbyt dobrze, bo coś mi chrupnęło w kręgosłupie i 2 dni ledwo chodziłem. Teraz po 2 miesiącach zrobiłem kolejne podejście, jednak zacząłem od mniejszego zakresu ruchu - Rack Pulla.

Co o tym sądzicie? Robiłem to pierwszy raz (na tym filmiku). Jak mam być szczery to czuje się średnio komfortowo w tym, szczególnie, że sztanga zjeżdża po tych stojakach. Oglądając ten filmik wydaje mi się, że najpierw jest ruch z lędźwi i przez to właśnie uszkadzam sobie kręgosłup (dzisiaj trochę mnie boli, filmik z wczoraj). Staram się napinać brzuch, robić wdech z przepony i schylać się z biodra (czy to ostatnie robię poprawnie, to nie jestem pewny).

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 10
@Kentaki_chicken:

- Cieżko to ocenić przez neta ale wygląda jakby bracing był na poziomie zerowym, w ogóle nie trzymasz brzucha i nie masz powietrza w tłoczni brzusznej
- Próbujesz za bardzo wyprostować plecy przez co powstaje przeprost w lędźwiowym, podwiń lekko jaja do pępka po prawidłowym bracingu
- Piszczel bardziej pionowo właściwie totalnie pionowo na tak wysokim black pullu
@Kentaki_chicken: sprobuj zrobic caly ruch (gora i dol) na jednym wdechu, bo wydaje sie, ze na gorze robisz wydech. Tak jak pisal Kasahara, bedziesz lepiej napiety. Na poczatku moze ci brakowac oddechu, ale po paru dniach sie przyzwyczaisz. No i cwicz oddychanie przeponowe, bo ten wdech ma wlasnie wzmocnic twoj bracing, przez zwiekszenie cisnienia w jamie brzusznej.
@zaciskk: wypuszczenie powietrza na początek poprzez sykniecie jest po to żeby zablokować przemieszczanie się narządów w dół, nabierając od razu powietrze mogą się obniżać a w najgorszym stopniu przy hiperdużych ciężarach może Ci wypaść odbyt więc raczej kiepski scenariusz