Wpis z mikrobloga

W nocy zniszczono kolejny system s 400 wraz z wozem dowodczymi anteną. Starty wycenia się na 1.2 mld dolarów. Użyto rakiet Neptun. ISW podaję że system obrony powietrznej jest znacznie upośledzony co pozwala na łatwiejsze tropienie i ataki kolejnych systemów.

https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-september-14-2023

#ukraina
  • 29
Ale @mleko3-2procent:

Linkuje do ISW, a nie twoich mitycznych "Szoszonów".

Kolejne PS
Radar i stanowisko dowodzenia nie muszą być bezpośrednio trafione, nie wybuchają, nie muszą się spalić, a podwozie lub ciągnik nadal będą jeździć. Wystarczą dziurki po odłamkach.
niesamowite, jak trzeba nie miec godnosci zeby tak robic z siebie idiotę w internecie. ja wiem ze to anonimowo i z pietrogrodu, ale jako czlowiekowi mi byłoby po prostu wstyd takie rzeczy walić bez zażenowania. a może jest zażenowany i płacze jak to pisze, ale musi pisąc, bo rubel w dół i lepsze pieniądze sa tylko pod wuhledarem...
@Szinako: Zanim coś zalinkujesz, to sprawdzaj. Jeden system dowodzenia S-400 obsługuje ... DO ... 8 dywizjonów wyrzutni. Dywizjon wyrzutni - ... DO ... 9. Zespół - ... DO ... 72 i 384 pocisków. Się tyle na Krymie nie zmieści. TWÓJ LINK, jak każdy, informuje o pierwotnym porażeniu stacji radarowej i systemu anten. 12, że akurat, to se twój prowadzący z dupy...