Wpis z mikrobloga

Mam problem z komputerem. Randomowe crashe gry league of legends/bluescreen podczas gry. Pierwsze co to wykluczyłem GPU. Od kilku dni jestem na integrze i jest ten sam problem.
Postanowiłem sprawdzić ram. No i rzeczywiście w memtescie wyszły błędy.
Pożyczyłem od znajomego inne kości, w 100% sprawne - wciąż błędy w memtescie.

I teraz pytanie jak sprawdzić czy przyczyną problemu jest CPU czy płyta główna? Nie mam nic na podmianę.

CPU i5-12400
Płyta ASRock B760M ds3h

#pcmasterrace #komputery #pogotowiekomputerowe #pc #informatyka
Spofity - Mam problem z komputerem. Randomowe crashe gry league of legends/bluescreen...

źródło: temp_file4215738326411516872

Pobierz
  • 11
@Spofity: Może po prostu dual channel Ci nie działa poprawnie akurat na tych ramach.

Jak masz 4 sloty na ram to sprawdź 2 kości obok siebie, a nie w slotach duala. Wtedy włączą się w single channel.

Sprawdź bez DOCP/XMP.

Bios mam nadzieję na domyślne ustawienia zrobiony?

No i zaaktualizowany do najnowszego?
Jak włączę xmp to nawet do bootowania nie przejdzie.


@Spofity: No to o czym my mówimy. Może płyta nie obsługuje? Jaki to ram w ogóle? Jest na liście obsługi przez bios?

Ja czasem widzę że trzeba na intelach chyba gear 2 ustawić by czasem chodziło, coś takiego. Nie wiem czy to jest na B760
ale co ma do tego plyta, przeciez intele i ryzeny juz od dawna maja controler ramu zespolone w cpu


@Zerp: Jeśli ramu nie ma na liście kompatybilności to nie będą hulać na swojej specyfikacji, a czasem i się nie włączą. Czasem gorzej - będą działać tylko w single channel. Kontroler pamięci jak jest zepsuty to rownież może wywalać błędy. Czasem to dość randomowe, bo jeden proc z jednymi ramami będzie chodzić