Wpis z mikrobloga

  • 1
@cohontes nie ma dużej różnicy między nodejs, php czy przeglądarką, mogę porobić jakiś benchmark w sumie
@groman43 testowałem nawet opcje z domowego kompa vs vps w Finlandii i ping jest podobny więc najwięcej opóźnienia mam z odebrania JSONa, odczytania go, pobrania danych których chcę i kolejnego odpytania, Dlatego język raczej może grać jakąś rolę.
Mogę jeszcze znaleźć VPS który jest najbliżej docelowego serwera jeśli to miałoby sens.
@IceGoral: Tutaj nie chodzi o to, czy ping z różnych miejsc jest podobny czy nie, ale o porównanie czasu oczekiwania do czasu parsowania JSONa i przygotowania kolejnego requesta. Ping pewnie masz w okolicach kilkudziesięciu milisekund. Parsowanie JSONa i przygotowanie requesta powinno zająć kilka milisekund, czy o rząd wielkości mniej. Może i uda Ci się urwać jedną czy dwie milisekundy tu i tam, ale i tak to nic nie da bo czas
@IceGoral: Nie słuchaj ich, to leniwcy są co chcą po linii najmniejszego oporu iść jak @groman43 Tylko C, w żadnym innym języku nie zrobisz tego szybciej. C jest przystosowany do szybkości. Ewentualnie możesz w C++, ale tutaj to bym uważał bo można się wkopać przy używaniu new / delete bo te operacje są wolne bo niszczą całe obiekty na stosie. Jak nie dasz w odpowiednim miejscu 'volatile' to wyjdzie jeszcze gorzej
@IceGoral: najszybciej będzie w Rust, ale niepoważnie do tego pochodzisz. Zobacz dokładnie co działa wolno, zobacz ile trwa parsowanie jsona. Przy małych responsach każdy język będzie miał podobny performens. Dużo ważniejesz jest np. czy trzymasz otwarte połączenie do tych serwerów, bo nawiązanie połączenia trwa zazwyczaj długo.

z odebrania JSONa


@IceGoral: a może po prostu serwer wolno odpowiada?
@BeginEnd: trzeba wiedzieć co się optymalizuje i po co. Jeśli OP ma wykonać kilka zapytań z małymi JSONami to nawet Python będzie wystarczająco szybki i jak napisano wyżej różnica z użycia innego języka będzie znikoma bo opóźnienie odpowiedzi serwera będzie znacznie większe.

Ale sytuacja zmienia się jeśli chcemy takich zapytań wysłać tysiące równolegle. Przy dużej liczbie zapytań użycie języka który jest 100x wolniejszy od zoptymalizowanego kodu natywnego stanie się wąskim gardłem,