Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś, kto dorastał w latach 80, 90?
Trafiam ostatnio na filmy z dawnych imprez i w komentarzach przeważa ogromny sentyment za tym czasem, nie tylko jeśli chodzi o wesela, dyskoteki, ale ogólnie za atmosferą tamtych lat. Że teraz tylko telefony i sztywne imprezy.
Czy tylko ja, mogę z ręką na sercu powiedzieć, że nie tęsknię za tym, co było? Za kiczem, ortalionem, tandetą, spalonymi trwałą fryzurami, pijanymi i spoconymi wujkami, którzy na koniec weselicha urządzają bitki?
Ja wiem, że każde pokolenie narzeka na to kolejne i napędem tego jest po prostu sentyment za tym, co minęło, (też czasami westchnę na widok własnego berbeciowego zdjęcia w podciągniętych pod szyję rajtuzach), ale narzekanie na współczesność, to naprawdę według mnie niepotrzebne demonizowanie zmian społecznych, zwłaszcza w porównaniu z tymi dzikimi czasami, w których też miałam "przyjemność" żyć.
Czy ktoś z Was też nie tęskni, czy jestem wyjątkiem? ¯\(ツ)/¯
#gimbynieznajo #pytanie #lata90 #lata80 #prl trochę #wesele #boldupy #niepopularnaopinia ?
Wredna_pomarancza - Czy jest tu ktoś, kto dorastał w latach 80, 90?
Trafiam ostatnio ...

źródło: Screenshot_20230911-215151~2

Pobierz
  • 66
@WojTech80: @luky1234 Dodatkowe zabezpieczenia w samochodzie to był standard. A ile o tym mogli faceci wtedy gadać. Mój ojciec miał blokadę na kierownicę, ale uznał, że to za liche i kupił na pedały taką blokadę, kawał żelastwa mógł z 5 kg ważyć. W Cinquocento sam zrobił jakiś ukryty wyłącznik, co odcinał elektrykę czy coś. Niezły z niego majsterkowicz jest.
@hakeryk2: ciekawostka - takie toalety w szkołach dalej są, ale w Ukrainie na wsiach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Wredna_pomarancza: do listy z mojej poprzedniej wypowiedzi mógłbym dopisać:

- sąsiad mógł spuścić ci wpiеrdol "w celach wychowawczych", a twoi rodzice musieli przytaknąć
- "dzieci i ryby głosu nie mają" - durne przysłowie, jedyne takie w Europie
- wałęsające się psy i koty, zachodzące w ciąże w piwnicach
@Wredna_pomarancza: melduję się, jako dziecko lat 80/90 i powiem, że to dla mnie jest obojętne. Jest jakaś tęsknota krótka gdy przychodzi refleksja, że to już ćwierć wieku temu ponad było, ale to dlatego, że człowiek był kiedyś młody. Ale bardziej żałuję, że już nie robią takich filmów, seriali, gier. no i miało się całe życie przed sobą.