Wpis z mikrobloga

@mrkmrk2: bez kasy też można być szczęśliwym. Sam jestem gołodupcem, jeżdżę 25 letnim #!$%@? samochodem, w domu tynk mi leci ze ścian ale jakoś to z czasem zaakceptowałem i gdyby nie to że jestem samotny to mógłbym uznać że jestem szczęśliwy. Kwestia zmiany podejścia, z odpowiednim podejściem do życia kasa nie będzie się tak liczyła. Chociaż wiadomo, oczywiście lepiej ją mieć niż nie mieć.
  • Odpowiedz
  • 0
Narzekanie, że mając 30lat nie zarabiasz nawet nędznych 10k brzmi jak #!$%@? bait xD


Nie kwestionuje, że komuś może być źle w życiu nawet mając kasę, ale jeżeli źle się czujesz z tego powodu to problem jest gdzie indziej.


@BombaskaEskadraLotnicza: ale co jest nie tak w takim narzekaniu? wsrod moich znajomych wszyscy zarabiaja wiecej, bo wybrali lepiej zawod, mam z tym problem
  • Odpowiedz
@mrkmrk2: jeżeli faktycznie masz 30 lat i zarobki typu 60k na rękę rocznie to masz mocne pole do tego żeby ten zawód zmienić. Pisać o tym ile wynosi minimalna krajowa i ile osób tak żyje nawet nie chce mi się. To wszystko trochę brzmi jakby ktoś miał depresję bo dostał na osiemnastkę bmw m3 rocznik 2021, a koleżanka dostała rocznik 2023.
  • Odpowiedz
  • 0
jeżeli faktycznie masz 30 lat i zarobki typu 60k na rękę rocznie to masz mocne pole do tego żeby ten zawód zmienić


@BombaskaEskadraLotnicza: ja caly czas nie rozumiem czy sugerujesz ze mam "za dobrze", czy ze "za malo"?
zarabiam jakies 6-7k netto zaleznie od miesiaca, w warszawie. moim zdaniem to bardzo slabo, patrzac na to ze jestem po studiach i pracuje w jednej branzy wiele lat.
ja wiem ze ludzie zarabiaja
  • Odpowiedz
  • 0
@BombaskaEskadraLotnicza: nie bede sie spierac, ale na wykopie to ludzie sie smieja jak ktos ma "tylko" 6k w warszawie. tutaj przeciez wszyscy komentuja ze entry level z excelem to od razu 5k netto.....

faktycznie moj problem jest pewnie gdzie indziej, zaczalem chodzic na terapie - na razie 2 wizyty ale to duzo nie dalo jak na razie

"masz warunki żeby zmienić to na plus" - tylko nie wiem jak?

ogolnie nigdy
  • Odpowiedz
nagle zaczalem po prostu zazdroscic kazdemu, wiem ze to okropnie brzmi ale nie moge przestac


@mrkmrk2: może w tym jest problem. może towarzystwo średnie, skoro odczuwasz przy nich różnice w kasie, a może masz jakiś narcyzm, nie wiem

na wykopie to ludzie sie smieja jak ktos ma "tylko" 6k w warszawie


@mrkmrk2: wykop to takie miejsce, gdzie jeszcze nie raz przeczytasz bardzo dziwne rzeczy zależnie jakie tagi sprawdzisz i proponuje
  • Odpowiedz
  • 0
masz juz jeden kierunek, masz jakieś doświadczenie zawodowe. zarwiesz wieczorki przez 3 lata i dorobisz jakiegoś inżyniera.


@BombaskaEskadraLotnicza: mam taki plan na studia sie zapisac weekendowe, ale nie wiem na ile ma to sens
  • Odpowiedz
@mrkmrk2: 1) możesz mieć mniejsze zarobki ale więcej kapitału (np. Mieszkanie bez kredytu etc.)
2) wynagrodzenie nie jest najistotniejsze, masz kobietę? Jeśli masz to już wygrałeś
3) wynagrodzenie zawsze można podnieść. W jakiej branży pracujesz / co studiowałeś?
  • Odpowiedz
programowanie, gry, grafika 3d, 20k, 11-13k, 10k maja


@mrkmrk2: ja znam grafika 3d który cudem ogarnął prace i zarabi 4k na rękę, teraz takich grafików to nie brakuje

no ale nie uwazasz ze 6k netto w wieku 30 lat po studiach to smiesznie malo w dzisiejszych czasach?


@mrkmrk2: a co studiowałeś i gdzie pracujesz? pytanie retoryczne...
  • Odpowiedz
  • 0
@Maxior99: architektura, mam mieszkanie w warszawie, gdyby nie to to by byla masakra z takimi zarobkami.
@BombaskaEskadraLotnicza: moze akurat moi znajomi maja farta - nie wiem - ale znajomy z grafiki 3d poszedl w animacje i robi zdalnie dla zachodnich firm.
architektura i studio architektoniczne....
  • Odpowiedz