Wpis z mikrobloga

@wygolony_libek-97 każde przeprowadzone właściwie rozumowanie doprowadzić powinno do takich konkluzji które przedstawia @HAL__9000

według mnie można je oczywiście mocno upraszczając skrócić do:

istnienie jakiegokolwiek świadomego życia które jest przymuszone do zaspokajania z góry narzuconych potrzeb jest bezcelowe i powoduje zbędne cierpienie.

To, że 99,9999999% ludzi nie zastanawia się nad sensem i celowością istnienia a woli rozkminiac 10h dziennie czy stopy procentowe spadną o 0,5% czy o 0,75% nie czyni w ich odbiorze
@wygolony_libek-97: @galek

Nie mamy pojęcia czym jest rzeczywistość i życie jako takie, ale z powodu istnienia w nim cierpienia niektórzy chcą je przerwać. Pogląd można uzasadnić ale równie dobrze można uzasadniać, że wcale tak nie jest i oba te spojrzenia będą równie prawdopodobne.

Brak istnienia idealnej wolności i cząstkowego cierpienia nie są argumentami uzasadniającymi w sposób niepodważalny słuszność samounicestwienia. To dość naciągane pod tezę.

Nie odkryliście żadnej prawdy, wy po prostu
@galek : raczej chodziło mi o samą muzykę która "mi gra" kiedy go czytam ( ͡º ͜ʖ͡º) nie żebym go potępiał czy podzielał jego fanatyzm

jest to takie mocno w nurcie rozkmin egzystencjalnych, które ludzie nietępi i niewierzący w żadne bóstwa sami mimowolnie miewają, zwłaszcza jak są dość oddzieleni od codziennej "walki o byt", związków, i mają chęci do rozmyślania o tym - choć podobnie jak ci
@Nostrian : w sumie to nurt antynatalistyczny nie musi zawierać w sobie samounicestwienia. Chodzi tu po prostu o postawę sprzeciwiającą się "nowemu życiu" - nie zaś już temu dojrzałemu czy dojrzejącemu || jest to postawa, którą może zawierać się jako opcja w różnych światopoglądach
przeprowadzone właściwie rozumowanie


@galek: A "właściwie" to zgodnie z twoim światopoglądem i z twoim systemem wartości. Niestety takich dróg "właśiwego" rozumowania jest wiele i dają różne wyniki.
stwierdzić obiektywnie.


@galek: Dane od Boga? Nie, nie istnieją takie "fakty". Nie istnieje nawet ostateczna możliwość poznania naszej rzeczywistości, więc samo to daje nam nieokreśloność świata i wiarę w to, że jest tak a nie inaczej. A jakie paradygmatu przyjmiesz, to już tylko twój wybór. A wybór Wojtka i Agnieszki może być inny. To co przedstawiasz to jedynie opis świata twoich wartości i subiektywna o nich opinia.
@bigos555 gigancie a może się odniesiesz do mojego pierwszego wpisu i coś napiszesz logicznego

bo napisałeś tyle że ogólnie to rzeczywistość jest niezbadana i kropka :D
@galek: Przecież się odniosłem. Przedstawiasz jedynie swoje poglądy według przyjętych przez siebie wartości. Wyprowadzasz z tego twierdzenia zgodne ze swoim światopoglądem. Dla osób które go nie podzielają są dokładnie tak samo wartościowe jak zestaw dowolnie innych przekonań. mi nie przeszkadza taki światopogląd, rozum tylko, że jest to jeden z wielu możliwych. Udajesz, że odkryłeś jakąś prawdę ostateczną.
@bigos555 czy to że ludzie muszą zaspokajać narzucone potrzeby I że cierpią to są moje poglądy?

To że muszę jeść aby przeżyć A jak nie zjem to będę cierpiał to jest mój pogląd który odzwierciedla moje wartości...

co ty bredzisz
to jest mój pogląd


@galek: Poglądem jest ocena tego i twój stosunek do zjawiska. A ten, różni dla różnych osób. I nie miotaj się tak, nic ci to nie daje.
@bigos555 a jaki jest mój stosunek do tego że spełniamy narzucone potrzeby..?

podałem tylko fakt, ty sobie coś dopisałeś i dyskutujesz sam ze sobą:)

co za typ, jescze próbuje obrażać...
@bigos555 jak nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz..

Ja postawiłem tezę ktora a ty zamiast się do niej odnieść to napisałeś że to jest mój pogląd a w sumie to i tak nic nie wiadomo xD

przecież tak można odpisać na wszystko, a wartość logiczna takiego wysrywu jest zerową
a jaki jest mój stosunek


@galek: To już ty sobie odpowiedz. W końcu to ty chcesz krzewić idee wprost wynikające z twoich ocen i stosunku do tych zjawisk. Mylę się?

obrażać...


@galek: Nie żartuj. Przecież to ja zwróciłem ci uwagę, że to nie ma sensu i ciskanie się nic nie wnosi.

bełkotu

bredzisz

gigancie


@galek:
@bigos555 czy ty się ustosunkujesz do mojego twierdzenia czy będziesz tak bełkotał

zakręciłeś się chłopaczku dookoła siebie

Ja napisałem truizm w stylu - trawa jest zielona

ty na to opowiedziałeś że to jest tylko mój punkt widzenia, świat jest nieokreślony ble ble ble

A teraz próbujesz zagadać temat :D
@bigos555


według mnie można je oczywiście mocno upraszczając skrócić do:


istnienie jakiegokolwiek świadomego życia które jest przymuszone do zaspokajania z góry narzuconych potrzeb jest bezcelowe i powoduje zbędne cierpienie.


czy dalej twierdzisz że to tylko moja subiektywna opinia ?