Wpis z mikrobloga

Chcę połączyć domowy serwer z smartfonem przez vpn. W sieci domowej mogę otwierać porty.

Tzn. chcę mieć dostęp do tego serwera przez sieć komórkową ale jednocześnie gdy jestem w domu chcę by całość działała w pełnej prędkości wifi z pominięciem vpn. Jednocześnie chcę by wszystko działało cały czas tak jakby w jednej sieci. W sensie chcę by serwer był widziany pod jednym lokalnym ip, bo później programy do synchronizacji tego nie ogarniają.

Jak się za to zabrać? Zerotier? Wireguard? Może coś innego?

#vpn #zerotier #wireguard #homelab
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@leaving_meaning: No dobra a jak ogarnąć tą kwestie z adresami w zerotier? W sensie w sieci lokalnej mam serwer na 192.168.1.150 a w zerotier na innym adresie.

Pewnie jest to coś prostego, ale ja nawet nie wiem jak to nazwać by wyszukać w google ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@K-S-: ZeroTier ma swoja adresacje i jej używasz obok adresacji prywatnej (192.168.X.X) ZeroTier jest dobry w przypadku braku publicznego IP i wtedy nada się doskonale. Tu masz wszystko fajnie omówione
leaving_meaning - @K-S-: ZeroTier ma swoja adresacje i jej używasz obok adresacji pry...
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@leaving_meaning: Właśnie chcę mieć jedną adresacje ( ͡º ͜ʖ͡º)

Bo teraz działa to tak że jak łącze się do sieci lokalnej to mam bardzo wolny transfer. Chyba że pozmieniam w programie do synchronizacji ip na lokalne to wtedy działa normalnie.
  • Odpowiedz