Wpis z mikrobloga

@terminator800: Jeśli spisz równo 7h, to budisz się w środku głebokiej fazy snu, cały cykl trwa około 1,5h, wiec warto sie budzic po wielokrotnosci, np. 6h, 7,5h itd. Na mnie to serio działa.

Oczywiscie, ze ma wpływ to o której chodzisz spać. Sen w jasnym środowisku, kiedy już wzejdzie słońce (czyli wlascieie od około 5?) jest juz gorszej jakości, cały cykl dobowy masz zachwiany przez takie coś https://pl.wikipedia.org/wiki/Rytm_dobowy
Na mnie to serio działa.


@DywanTv: też to zauważyłem u siebie. Problem jest zawsze z trafieniem w wielkrotność 1,5h jako, ze pewnie nie wszyscy mają komfort wstawania o różnych porach. Jak to robisz w praktyce? Masz zegarek, który monitoruje czas zaśnięcia i wybudza po wielkokrotności? Czy jakieś bardziej prymitywne sposobe pt. "22.30- zamykam książkę i idę spać".
@terminator800: jestes diesel jak ja, rano zimny rozruch i zanim zaczniesz dobrze klekotac to troche czasu mija. Ja tak mam od wieloteniego palenia mj. Już sie przywyczailem ze rano 2-3 kawy i fajka dopiero moge isc sie kapac
@terminator800: Przyczyn ciąg dalszy:
- Jeśli raz chodzisz spać o 03 a raz o 22 to może to być przyczyna.
- Może 7 godzin to za mało? Ja po 7 godzinach też nie wyrabiam?
- Niebieskie światło...
- Próbowałeś kiedyś zakleić usta podczas snu?
- Czy masz jakiekolwiek źródło światła w pokoju? Polecam zakrywać oczy.
- Jaką melatoninę przyjmujesz? Długo uwalnianą czy szybko uwalnianą? Polecam zaopatrzyć się w obie.
- Jaka
Pobierz Pan_Szeryf - @terminator800: Przyczyn ciąg dalszy:
- Jeśli raz chodzisz spać o 03 a r...
źródło: jnnp-2021-July-92-7-723-F1.large
@terminator800: tak jak wspomniał @DywanTv, u mnie też bardzo dobrze sprawdza się wielokrotność 1.5h jeśli chodzi o czas spania, i jeśli mam możliwość to się tego trzymam.

Ale poza tym też chyba są jakieś upodobania zależnie od organizmu. Miałem w życiu prace gdzie musiałem wstawać o 4 przez dłuższy czas, były takie gdzie o 6-6.30. A pracowałem też długo w gastro na popołudnia, że mógłbym spać i do 13 i