Wpis z mikrobloga

Zapytałem BARTa które AI jest lepsze, ChatGPT, Llama czy sam Bart, odpowiedział mi naprawdę z dystansem sam do siebie.

https://g.co/bard/share/2bb783210783

To trudne pytanie, ponieważ wszystkie trzy modele są bardzo dobre w tym, co robią. ChatGPT jest dobry w generowaniu kreatywnych formatów tekstowych, takich jak wiersze, kod, skrypty, utwory muzyczne, e-maile, listy itp., podczas gdy Llama jest dobry w tłumaczeniu języków, a BART jest dobry w generowaniu różnego rodzaju kreatywnych formatów tekstowych i odpowiadaniu na pytania w sposób informacyjny. Ostatecznie to, które modele jest lepsze, zależy od konkretnych potrzeb użytkownika. Jeśli szukasz modelu, który może generować kreatywne formaty tekstowe, ChatGPT może być dobrym wyborem. Jeśli szukasz modelu, który może tłumaczyć języki, Llama może być dobrym wyborem. A jeśli szukasz modelu, który może generować różnego rodzaju kreatywne formaty tekstowe i odpowiadać na pytania w sposób informacyjny, BART może być dobrym wyborem.


Oto kilka konkretnych przykładów tego, w czym są dobre poszczególne modele:


- ChatGPT jest dobry w generowaniu realistycznych i kreatywnych dialogów. Na przykład może napisać opowiadanie, wiersz lub scenariusz.

- Llama jest dobry w tłumaczeniu języków, nawet jeśli są one bardzo różne. Na przykład może przetłumaczyć z polskiego na angielski lub z angielskiego na chiński.

- BART jest dobry w generowaniu różnych rodzajów kreatywnych formatów tekstowych, takich jak wiersze, kod, skrypty, utwory muzyczne, e-maile, listy itp., oraz w odpowiadaniu na pytania w sposób informacyjny. Na przykład może udzielić wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące faktów lub wyjaśnić złożone koncepcje.


Należy również pamiętać, że wszystkie trzy modele są nadal w fazie rozwoju, więc ich możliwości mogą się poprawiać w przyszłości.


#ai #sztucznainteligencja #bart #llama #chatgpt
aptitude - Zapytałem BARTa które AI jest lepsze, ChatGPT, Llama czy sam Bart, odpowie...

źródło: Screenshot 2023-09-01 at 09.05.49

Pobierz