Wpis z mikrobloga

Denerwują mnie tacy nadgorliwcy. Rozglądam się za kaskiem integralnym na #mtb ale na razie nigdzie nie znalazlem zadnego na miejscu do zobaczenia w sklepie tylko na zamowienie przez internet, wiec zjezdzam na razie bez. Dzisiaj pojechalem na szlak i podjezdza do mnie jakis rudzielec i mowi: "kup kask", "nie powinienes tu zjezdzac bez kasku", "kup kask" itd. Mowie, ze chce kupic kask i wiem, ze nie powinienem zjezdzac bez, ale nie ma zadnego prawa, ktore by tego zakazywalo. Chcialem byc uprzejmy, ale potem stwierdzilem, ze nie wiem po co sie przypier)*))ala do doroslego czlowieka. Widzialem podobnych ludzi na youtubie tylko, ze oni jezdzili na BMXach na skateparku, podjezdza do ciebie, mowi ci jakies rzeczy, ktore gowno cie obchodza i mysli, ze pozjadal wszystkie rozumy. "Uprawiam ten sport wiele lat..." swietnie, gratuluje, order dzielnego pacjenta na ciebie juz czeka. Nie wiem skad tacy ludzie sie biora. Na przyklad ja mam w dupie to jak ktos jezdzi na motorze w koszulce i krotkich spodenkach. Jak sie wypier..22doli to on bedzie mial problem, a mi nic do tego.

#rower #kolarstwo #sport
  • 19
@ScholarsHut dzisiaj dzieciaki co skaczą jakieś hopy 20 cm mają rockridery za 1000 zł z Decathlonu ale wszystkie za to w full face jeżdżą. Paranoja w każdą stronę nie jest dobra, ale zgadzam się - twoja sprawa w czym jeździsz.
@Kamokamo: Ja chce kupic kask. Mialem dzisiaj ochraniacze na lokcie i kolana, bo to bylo dostepne od reki i mozna bylo przymierzyc. Zachowalem sie milo w stosunku do niego, ale potem stwierdzilem, ze w sumie mi jego zachowanie nie odpowiadalo.
@nappy: Kupie
@MoonlightSh No nie. Bo: A) w tamtym momencie kasku nagle skads bym nie wyciagnal B) jak juz przyjechalem, to na pewno bym stamtad nie odjechal, bo on mi zwrocil uwage. To nie bylo dziecko, wiec wiedzial dobrze, ze to co mi powiedzial nic nie zmieni. Dla mnie to zachowanie aroganckie i tylko marnowanie czyjegos czasu.
@ScholarsHut: nie byłem tam, nie wiem, nie oceniam. Twoja czacha Twoja sprawa. Myślę że jakbyście się spotkali gdzieś na zwykłej ścieżce to by słowem się nie odezwał ale na szlaku traktujesz ludzi trochę inaczej. Tak samo jak olewasz typa który nad Morskie Oko idzie w klapersach ale jak go widzisz pod Rysami czy Giewontem to już inna sprawa.
@MoonlightSh:

Tak samo jak olewasz typa który nad Morskie Oko idzie w klapersach ale jak go widzisz pod Rysami czy Giewontem to już inna sprawa.


Dobry argument. Ja mowie ze swojego punktu widzenia: jak ktos robi taki rażący blad to nie zwracam ludziom uwagi, bo zakladam, ze wiedza, ze robia zle i przechodze obok nich obojetnie. Taka sytuacja byla tutaj.
zakladam, ze wiedza, ze robia zle


@ScholarsHut: a widzisz, czasem jest właśnie wręcz odwrotnie.

Miałem ostatnio taką akcję że z kumplami staliśmy przy wjeździe na Maximus (taki podpoznański singletrack) a tu się ładuje babeczka na crosie z synem na rowerze komunijnym, ona w kasku młody w czapce. Zwróciliśmy jej delikatnie uwagę że to nie trasa na takie rowery i bez kasku na dodatek, babka w rewanżu naz zwyzywała że co my
@ScholarsHut: uwierz mi, nie miała pojęcia gdzie się ładujez młodym, na 100%.

Dlatego ja z takimi osobami nie wchodze w interakcje.


Ludzie są różni. Ty widać że z tych co pilnuje swojego nosa i się innym nie #!$%@?, szanuję Twoje podejście ale ja mam inne ¯\(ツ)/¯ Można mieć różne zdania ale nadal się szanować ;)
@ScholarsHut: dobra refleksja, po fakcie, ale dobra. A kask kupuj, jeśli myślisz o singlach, górach i czymś mocniejszym to full face (taniej niż robić implanty, a głazy lubią znienacka pojawiać się zaraz przy żuchwie po upadku), a jeśli po prostu, to zwyczajny. Weź zamów w rowerowym, najwyżej odeślesz. Miałam MET Terra, był w porządku z takich powiedzmy, że z niższej półki. Teraz na single zostawiłam fullface, a na szosę kupiłam lżejszy,
@ScholarsHut: w tej cenie zobacz sobie na bike discount, skoro to Niemcy mają być. Może któryś z nich będziesz mógł zmierzyć w jakimś stacjonarnym , a marki są sprawdzone: https://www.bike-discount.de/en/bike/cycling-clothing/men/helmets/full-face-helmets/?p=1&o=3&n=48
Albo zamówić i odesłać w razie czego, gdyby był niewygodny, wciąż wyjdzie w podobnych widełkach. Swoją drogą ten z obrazka to będzie Ci gorąco, prawie nie ma dziur do wentylacji :P