Wpis z mikrobloga

piórem specjalisty-narkomana:


@djtartini1: coś się nie zgadza?

Wegański kot jest jak transgenderowe dziecko. W obu przypadkach wiadomo, że to nie jego decyzja.


@sierramikebravo: czyli kot z uczuleniem na białko odzwierzęce powinien być karmiony (w zasadzie to truty) mięsem, non stop chorować i później umierać? podaje to jako przykład ponieważ to jedyny sensowny powód odstawienia kotu mięsa

pisze jakieś brednie na temat żywienia kotów


@S-Type: co w załączonym screenie jest
białko odzwierzęce


@Deska_o0: Koty nigdy nie są uczulone na wszystkie białka odzwierzęce tylko na niektóre (najczęściej kurczak) wtedy wprowadza się dietę monobiałkową najczęściej z koniny albo mięsa kaczki.
Twierdzenie, że koty mogą jeść wegańsko to brednia, koty muszą jeść pokarm z wysoką zawartością mięsa jak puszki wysokomięsne, barf albo whole prey.
@djtartini1: zadałem ci proste pytanie, jesteś w stanie odpowiedzieć?

Więc bierzesz pod uwagę jakiś wyjątek od reguły


@djtartini1: oczywiście, skoro jest to jedyny logiczny powód odstawienia mięsa i jest nawet wspomniany w screenie

masz do nas pretensje, że 99% kotów je mięso


@djtartini1: że co? jakie pretensje? sam karmię kota BARFem

Jeśli dany kod ma uczulenie na mięso to niech nie je mięsa, ale to jest coś innego niż
Koty nigdy nie są uczulone na wszystkie białka odzwierzęce tylko na niektóre (najczęściej kurczak) wtedy wprowadza się dietę monobiałkową najczęściej z koniny albo mięsa kaczki.


@Maslacki: odpadają wtedy wszystkie kupne produkty które mogą zawierać śladowe ilości kurczaka, niezależnie czy są monobiałkowe oparte na innym zwierzaku

Twierdzenie, że koty mogą jeść wegańsko to brednia


@Maslacki: podzielisz się jakimś źródłem? pierwsze słyszę, wszędzie czytałem że odpowiednio zbilansowana dieta może nie zawierać mięsa,
@Deska_o0 Ok, "Coraz więcej psów i kotów jest uczulonych na białko pochodzenia zwierzęcego i nie może go jeść." - potrzebne źródło, bo narkoman piszący dla Krytyki Politycznej, to takie średnie źródło.
nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji, poproszę o źródło


@Deska_o0: Kocie smaki. O zbilansowanej diecie dla kotów, Agnieszka Cholewiak Góralczyk albo Nie dla psa (i kota) kiełbasa, czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka tej samej autorki.
@Deska_o0: Czy ty w ogóle czytasz to co wysyłasz czy liczysz, że ktoś jeszcze angielskiego nie zna? xD Przecież cały artykuł który wysłałeś jest o tym, że KOTY NIE MOGĄ BYĆ NA DIECIE WEGETARIAŃSKIEJ/WEGAŃSKIEJ BO TO SZKODLIWE
Ale brawo za samozaoranie ;)

Cats are obligate carnivores, meaning their anatomy and physiology are designed to get the nutrients they need from animal tissues, not from plants.

A cat’s high need for protein
"Coraz więcej psów i kotów jest uczulonych na białko pochodzenia zwierzęcego i nie może go jeść." - potrzebne źródło


@S-Type: proszę:
https://wagwalking.com/cat/condition/protein-allergy

Przecież cały artykuł który wysłałeś jest o tym, że KOTY NIE MOGĄ BYĆ NA DIECIE WEGETARIAŃSKIEJ/WEGAŃSKIEJ BO TO SZKODLIWE


@Maslacki: złapałem pierwszy z brzegu i nawet on potwierdza to co piszę, a czemu starasz się przeczyć kawałkami tekstu pociętymi pod narrację, zbilansowanie diety dla kota nie jest nigdy