Wpis z mikrobloga

piórem specjalisty-narkomana:


@djtartini1: coś się nie zgadza?

Wegański kot jest jak transgenderowe dziecko. W obu przypadkach wiadomo, że to nie jego decyzja.


@sierramikebravo: czyli kot z uczuleniem na białko odzwierzęce powinien być karmiony (w zasadzie to truty) mięsem, non stop chorować i później umierać? podaje to jako przykład ponieważ to jedyny sensowny powód odstawienia kotu mięsa

pisze jakieś brednie na temat żywienia kotów


@S-Type: co w załączonym screenie jest
  • Odpowiedz
Tymczasem KryPo piórem specjalisty-narkomana:


@djtartini1: Teoretycznie mogą, ale w szczególnych przypadkach. Moje koty na ten przykład obecnie są na weterynaryjnej karmie z białkiem sojowym.
  • Odpowiedz
oczywiście ponownie biorę pod uwagę tylko koty z uczuleniem na białka odzwierzęce


@Deska_o0: Więc bierzesz pod uwagę jakiś wyjątek od reguły i masz do nas pretensje, że 99% kotów je mięso. Jeśli dany kod ma uczulenie na mięso to niech nie je mięsa, ale to jest coś innego niż napisał Jasiu.
  • Odpowiedz
białko odzwierzęce


@Deska_o0: Koty nigdy nie są uczulone na wszystkie białka odzwierzęce tylko na niektóre (najczęściej kurczak) wtedy wprowadza się dietę monobiałkową najczęściej z koniny albo mięsa kaczki.
Twierdzenie, że koty mogą jeść wegańsko to brednia, koty muszą jeść pokarm z wysoką zawartością mięsa jak puszki wysokomięsne, barf albo whole prey.
  • Odpowiedz
@djtartini1: zadałem ci proste pytanie, jesteś w stanie odpowiedzieć?

Więc bierzesz pod uwagę jakiś wyjątek od reguły


@djtartini1: oczywiście, skoro jest to jedyny logiczny powód odstawienia mięsa i jest nawet wspomniany w screenie

masz do nas pretensje, że 99% kotów je mięso


@djtartini1: że co? jakie pretensje? sam karmię kota BARFem

Jeśli dany kod ma uczulenie na mięso to niech nie je mięsa, ale to jest coś innego niż
  • Odpowiedz
Koty nigdy nie są uczulone na wszystkie białka odzwierzęce tylko na niektóre (najczęściej kurczak) wtedy wprowadza się dietę monobiałkową najczęściej z koniny albo mięsa kaczki.


@Maslacki: odpadają wtedy wszystkie kupne produkty które mogą zawierać śladowe ilości kurczaka, niezależnie czy są monobiałkowe oparte na innym zwierzaku

Twierdzenie, że koty mogą jeść wegańsko to brednia


@Maslacki: podzielisz się jakimś źródłem? pierwsze słyszę, wszędzie czytałem że odpowiednio zbilansowana dieta może nie zawierać mięsa,
  • Odpowiedz
  • 1
@Deska_o0 Ok, "Coraz więcej psów i kotów jest uczulonych na białko pochodzenia zwierzęcego i nie może go jeść." - potrzebne źródło, bo narkoman piszący dla Krytyki Politycznej, to takie średnie źródło.
  • Odpowiedz
nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji, poproszę o źródło


@Deska_o0: Kocie smaki. O zbilansowanej diecie dla kotów, Agnieszka Cholewiak Góralczyk albo Nie dla psa (i kota) kiełbasa, czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka tej samej autorki.
  • Odpowiedz
@Deska_o0: Czy ty w ogóle czytasz to co wysyłasz czy liczysz, że ktoś jeszcze angielskiego nie zna? xD Przecież cały artykuł który wysłałeś jest o tym, że KOTY NIE MOGĄ BYĆ NA DIECIE WEGETARIAŃSKIEJ/WEGAŃSKIEJ BO TO SZKODLIWE
Ale brawo za samozaoranie ;)

Cats are obligate carnivores, meaning their anatomy and physiology are designed to get the nutrients they need from animal tissues, not from plants.

A cat’s high need for protein
  • Odpowiedz
"Coraz więcej psów i kotów jest uczulonych na białko pochodzenia zwierzęcego i nie może go jeść." - potrzebne źródło


@S-Type: proszę:
https://wagwalking.com/cat/condition/protein-allergy

Przecież cały artykuł który wysłałeś jest o tym, że KOTY NIE MOGĄ BYĆ NA DIECIE WEGETARIAŃSKIEJ/WEGAŃSKIEJ BO TO SZKODLIWE


@Maslacki: złapałem pierwszy z brzegu i nawet on potwierdza to co piszę, a czemu starasz się przeczyć kawałkami tekstu pociętymi pod narrację, zbilansowanie diety dla kota nie jest nigdy
  • Odpowiedz