Wpis z mikrobloga

@Karp_Molotow @Lukardio Zesłanie i katorga to nie do konca to samo, choć wszystkim się to myli. Bardzo upraszczając – zesłanie to nakaz przesiedlenia na jakieś ruskie wygwizdowo. Bywało lepiej lub gorzej – taki Mickiewicz siedział na zesłaniu m.in. w Odessie.

Z kolei katorga to zesłanie połączone z ciężka pracą, często aż do śmierci. Korwin mówi o tym pierwszym, adwersarz o tym drugim.

Trochę to upraszam, bo to zależy od czasów i konkretnej
Z kolei katorga to zesłanie połączone z ciężka pracą, często aż do śmierci. Korwin mówi o tym pierwszym, adwersarz o tym drugim.


@BenAli: #!$%@?, zesłanie i katorga to mogą być rzeczy zamienne dla jakiegoś debila co głosuje na konfę.

W obu wypadkach transport był koszmarny i był gigantyczne straty marszowe. Jak Korwin o tym nie wie, to tylko potwierdzą powszechną opinię że jest #!$%@? debilem bez studiów.
@Karp_Molotow: Ale czego sie spodziewać po dziadzie, który nie odróżnia ZSRR od carów i twierdzi, że zesłania na Syberie, to były wycieczki krajobrazowe sponsorowane przez stalina
( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz niemców nie wybiela, bo mamy napięte relacje ze szwabami, to wybiela kacapów i żóltych komunistów z chin twierdząc, że tam wolność gospodarcza jest co z tego, że wszystko kontroluje władza, nie ma sabepidu, ale za to
Zesłanie i katorga to nie do konca to samo, choć wszystkim się to myli. Bardzo upraszczając – zesłanie to nakaz przesiedlenia na jakieś ruskie wygwizdowo. Bywało lepiej lub gorzej – taki Mickiewicz siedział na zesłaniu m.in. w Odessie.


@BenAli: To tak jak z komunizmem, bywało lepiej lub gorzej, np u takiego Mao zgineło 100 milionów ludzi a u Jaruzelskiego w stanie wojennym tylko coś koło setki, więc było dobrze. Zajebista logika
@Zaqwsxe Ależ nigdzie nie napisałem, że zsyłka była dobra w jakikolwiek sposób. Nie wypada komuś imputować słów, których nie powiedział.

Przekazuję tyle, że zsyłka do Odessy nie była tym samym co katorżnicza praca w kopalni złota gdzieś na Sybirze.
@Zaqwsxe Co? XD
Ja nie bronię Korwina, tylko tłumaczę jaka była historia. Mnie dziwnie wypowiedzi JKM nie interesują. Jakby pisał to Zandberg, to bym pisał taka samą odpowiedź. Odstaw chłopie politykę, bo Ci nie służy, skoro nie można napisać prawdy, nie angażując się w spór.