Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy mi się wydaje że społeczeństwo jest coraz bardziej głupsze? Oczywiście jest malutki % ludzi wybitnych, którzy coś tworzą, rozwijają ale cała reszta to bezmyślna masa. Większość czyta tylko nagłówki artykułów i jest gotowa się pogryźć za wyrobioną już opinie (albo fejk newsy). Tracimy czas na platformy, które mają monopol na pranie mózgu. Szybkie strzały dopaminy youtube shorts, #tiktok i cukierowe życie na instagramie. Uwielbiamy przepłacone produkty korporacji, których nie potrzebujemy żeby się z nimi identyfikować albo tworzyć przeciwstawne obozy. Nowe pokolenie nie zamierza oszczędzać a wszystko co drogie jest fajne. Życie na pokaz, życie jak celebryta. Marketing opiera się na prymitywnych instynktach bo liczy się tylko seks i pieniądze. Każda usługa zachęci jeśli jest kobieta i nagość. Internet miał dać znam wolność ale stał sie miejscem stronniczych opinii, cenzury, fejków i algorytmów. Kiedyś algorytmy proponowały na podstawie twojej historii, teraz proponują durny content czy tego chcesz czy nie. A polityka? Ludzie stali się prymitywni i bezmyślni, więc póki dostają coś "za darmo" to jest fajnie. Nowe pokolenie, nowe możliwości a mimo to głupota coraz większa. Czy będziemy świadkami idiokracji?

#przemyslenia #spoleczenstwo #filozofia #socjologia #konsumpcjonizm #przegryw #antykapitalizm #zycie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: heracinsky
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy mi się wydaje że społeczeństwo jest coraz...

źródło: idiocracy_luke_wilson-1568x882

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@OlekAleksander: pokolenie 2014 czyli wchodzące w wiek produktywny po 2030 Rozpocznie prawdziwy regres cywilizacyjny zacznie się od największego kryzysu w historii
Napisał bym coś więcej gdybym nie miał autyzmu więc jak was to interesuje to pytajcie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Zawsze mówiłem że Idokracja mimo bycia głupią komedyjką jest nieźle odwzorowaną wizją naszej przyszłości. Wszystko idzie dokładnie w tym kierunku. Głupsi i biedni się rozmnażają, latając za socialami. Młodzi są ogłupieni socialami, rozleniwieni łatwością dostępu do wszystkiego, coraz więcej reklam (dosłownie wszędzie gdzie się da).Można byłoby wymieniać chyba praktycznie każdy element filmu i dopasować do tego co się dzieje.
  • Odpowiedz