Wpis z mikrobloga

Minął 65. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 10 wypadków śmiertelnych w których zginęło 11 osób.

322 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
359 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
49 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 371 wypadkach zginęło w sumie 408 osób.

W poprzednim roku statystyki po 65. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
5 wypadków / 7 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
353 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
395 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
360 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
19.664 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

61 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
4.380 wypadków drogowych od początku wakacji

72 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
5.044 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
3 utonięcia w ciągu ostatniej doby
162 utonięcia od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robie, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 65. (z 70) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 10 wyp...

źródło: 1-411243-22

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 74
Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Warmińsko-mazurskie. Wypadek pod Srokowem, na DW 650 Kętrzyn - Węgorzewo. 22-letnia kobieta kierująca Volkswagenem Passatem z nieustalonych do tej pory przyczyn na prostym odcinku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w drzewo. Na skutek odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu.
2. Mazowieckie. Wypadek w Korczewie. kierująca samochodem osobowym marki Audi straciła panowanie nad pojazdem. Uderzyła w przydrożne drzewo. To było boczno-tylne uderzenie. Samochodem podróżowało pięć osób. Trzy dorosłe i dwójka dzieci, dzieci były zapięte w fotelikach. Niestety, jedna z kobiet jadących z tyłu poniosła śmierć na miejscu. Zginęła dwudziestokilkuletnia kobieta.
3. Lubelskie. Wypadek na al. Tysiąclecia w Lublinie. Kierujący toyotą starszy mężczyzna poruszał się w kierunku Felina. Wjechał w znajdującego się na przejściu dla pieszych rowerzystę. Zdarzenie miało miejsce na lewym pasie jezdni. Pomimo starań ratowników i prowadzonej kilkadziesiąt minut resuscytacji krążeniowo-oddechowej, życia cyklisty nie udało się uratować. Jak nam przekazano, ofiara jest w wieku ok. 90 lat.
4. Lubelskie. Wypadek w Tarnogrodzie. Ok. godz. 17, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące odnalezienia mężczyzny niedającego oznak życia. Wg wstępnych ustaleń 86-letni mieszkaniec gminy Tarnogród został śmiertelnie potrącony przez sprawcę, który oddalił się z miejsca. Tuż po godz. 18 policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu, który jak wstępnie ustalili, potrącił starszego mężczyznę i nieudzielając mu pomocy odjechał.
Salido - Wypadki w kolejności według ruchu wskazówek zegara.

1. Warmińsko-mazurskie....

źródło: 370883669-279101804831035-5152103861004785386-n-1031948

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 13
Liczba wypadków liczona tylko ze świecących kropek - policja czasem dorzuca inne do ogólnej puli.

Wypadki - łącznie 322 po 65. dniu wakacji

W. mazowieckie 58
W. łódzkie 28
  • Odpowiedz
@Salido ale żniwo, cieszyłem się, że w tygodniu były ledwo 2 trupy. To #!$%@?, spadło teraz 11.
A tych, co mają ponad pół w wydychanym, powinni kierować na obcinanie palców za bycie #!$%@?ą i bezmózgą #!$%@?ą.
  • Odpowiedz
  • 11
@Salido Moto to wolność i cmentarz, każdy wypadek motocyklisty z tych statystyk to "w prawidłowo jadącego motocyklistę wjechał samochód, motocyklista zmarł"
  • Odpowiedz
każdy wypadek motocyklisty z tych statystyk to "w prawidłowo jadącego motocyklistę wjechał samochód, motocyklista zmarł"


@Cernold: prawidłowo, tylko trochę za szybko - i zamiast 50 w terenie zabudowanym motocyklista jechał np. 120 km/h
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: z czego pewnie 90% to ludzie mający nie więcej jak pół promila gdzie przeciętny człowiek gorzej ogarnie jazdę jak będzie trzeźwy ale niewyspany albo będzie miał pełny pęcherz, taką statystykę to można sobie w dupę wsadzić
  • Odpowiedz
@Pangia: ja pierdo le
mnostwo osob nawet po kieliszku wina jest już zawiana, więc bardzo dobrze że się generalizuje i wszystkich traktuje jak pijaków
tym bardziej że te pijane ściery zazwyczaj są zmęczone, niewyspane i mają pełny pęcherz

chlej sobie w piwnicy i wal do alkoholu, ale nie #!$%@? publicznego posta tym prymitywnym bronieniem pijaństwa
  • Odpowiedz
@Invisiblinio: nawet ja nie jestem zawiany po kieliszku wina a mam cukrzycę więc pić mi nie wolno, o czym ty człowieku #!$%@?? wiesz w ogóle ile alkoholu jest w winie czy tak ględzisz jak typowy p0lak bez składu i ładu bo ci w telewizji coś powiedzieli?
  • Odpowiedz