Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni temu dostałem wizytę w kodzie pierwszym do podejrzenia udaru u 34 latka. Początkowo podchodziliśmy do tego sceptycznie - jak to, udar w tak młodym wieku? Być może zaostrzenie choroby pierwotnej, o której nie było mowy w wywiadzie, albo jakaś chwilowa niedyspozycja. Wszystko wyjaśniło się w momencie, w którym weszliśmy do mieszkania. To co ujrzeliśmy nas zszokowało. Naszym oczom ukazał się młody mężczyzną z ogromną nadwagą, około 140kg wagi. Pogotowie wezwał jego ojciec, który ostatni raz rozmawiał w nim dzień wcześniej telefonicznie. Chłopak bełkocze, ewidentnie chce coś powiedzieć ale nie potrafi. Leży we własnych fekaliach, nie potrafi się ruszyć, nikt nie wie jak długo tak leży. W badaniu neurologicznym afazja ruchowa, niedowład prawostronny, Babiński dodani po prawej stronie, źrenice dryfujące z prawidłową reakcją na światło. Wyjściowe ciśnienie 240/160. Chłopak mieszkał na 4 piętrze w kamienicy, oczywiście bez windy. O zniesieniu we dwóch nie było mowy, szybki telefon na dyspozytornie i oczekiwanie na straż pożarną, która pomogła nam znieść pacjenta do ambulansu. W badaniu TK rozgległy udar krwotoczny, pacjent nie kwalifikuje się nawet na neurochirurgię.

Piszę to, abyście wiedzieli że otyłość nie jest cool. Jest to choroba, w ICD 10 zaznaczona jako E66, a nadciśnienie tętnicze i w konsekwencji udar (w tym wypadku krwotoczny) to jego następstwa. Wszystkie te durne reklamy, które promują otyłość, wszyscy Ci aktywiści body positive mają krew na rękach młodych osób, jak ten chłopak.

#gorzkiezale
#ratownikmedyczny
#bekazpodludzi
#bekazlewactwa - dlatego że to najczęściej skrajni aktywiści po lewej stronie barykady promują takie postępowania
#medycyna
Vamyss - Kilka tygodni temu dostałem wizytę w kodzie pierwszym do podejrzenia udaru u...

źródło: 125187-body-positive-influencers-to-follow-s

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
@Vamyss wiem, że to hehe słaby argument, ale nie wiem ale się dowiem dość jasno pokazał dlaczego ktoś kiedyś wpadł na pomysł, żeby grubość nazywać czymś dobrym

"ciałopozytywność" w temacie otyłości powinna polegać na niesmianiu się z kogoś, tak jak nie śmiejesz się z kogoś bez nogi, ale przyjacielowi bez nogi powiesz, że powinien ćwiczyć, żeby zachować maksymalną mobilność czy coś, a przyjacielowi z otyłością powinieneś mówić, że powinien coś ze sobą
  • Odpowiedz
@Vamyss: ja powiem jedno, może ktoś mówić, że jestem cham, ale nie mam szacunku do osób, które świadomie samie siebie niszczą. Grubasy, ćpuny, alkoholicy, nie napisze co bym z nimi zrobił, bo dostanę bana
  • Odpowiedz
@Vamyss skąd wiesz, że powodem wylewu była otyłość, a nie np tętniak?
Skąd wiesz że facet był otyły bo słuchał ludzi od body positivity, a nie dlatego np. że jedzenie było dla niego jedyną przyjemnością w życiu, albo miał rozwalone hormony regulujące poczucie głodu i sytości?
  • Odpowiedz
jak można #!$%@? promować ideę Ocupados


@Dadas77: Nie wiem co to jest

albo ideę mieszania kultur która zawsze i wszędzie prowadzi do katastrofy


Caption needed. Wydaje mi się, ze w takiej Rzeczpospolitej mieliśmy sporą mieszankę różnych kultur i religii i nie wyszło nam to na złe. Podobnie stany zjednoczone, to dosłownie kraj zrodzony z emigrantów z różnych kultur. Tak więc stwierdzenie z dupy. Nie jest ważne jakie grupy kulturowe masz w
  • Odpowiedz
@Vamyss:
Taka mocno patologiczna otyłość była pewnie powiązana z depresją lub innymi zaburzeniami psychicznymi, ciężko tu od razu przypisywać winę ruchowi grubych bab.
  • Odpowiedz
To co ujrzeliśmy nas zszokowało. Naszym oczom ukazał się młody mężczyzną z ogromną nadwagą, około 140kg wagi

@Vamyss:
Tam musiało być dużo więcej problemów zdrowotnych na rzeczy, albo gościu ważył nie 140 kg a 200+. Poglądowo - facet 140 kg zmieści się na styk w t-shirt 2XL z sieciówki, 3XL jest luźne (obwód klatki 125 cm, bebecha na wdechu 135 cm, spodni pod brzuchem 105 cm).

Mam 35 lat, obecnie ważę
  • Odpowiedz
@Vamyss

Trochę przesadzasz, ale rozumiem emocje.
W Body Positive nie chodzi o to by promować chorobliwą otyłość, a akceptować/tolerować siebie i innych z nadwagą. Jest to jednocześnie drugi biegun od nadprezentacji sylwetek modelowych, które sztucznie wytwarzają wrażenie normy i wpychają realną normę w dyskryminację.
Oczywiście po obu biegunach są eksrrema i w BP też dochodzi do nadinterpretacji i nadużyć. Jestem jednak pewien, że większość zmagających się z otyłością jest świadoma swoich problemów
  • Odpowiedz
mi przywieźli kiedyś 35 latke z udarem która ważyła 250kg. łóżko tk jest do 180kg a do rezonansu się nie zmieściła.
  • Odpowiedz