Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni temu dostałem wizytę w kodzie pierwszym do podejrzenia udaru u 34 latka. Początkowo podchodziliśmy do tego sceptycznie - jak to, udar w tak młodym wieku? Być może zaostrzenie choroby pierwotnej, o której nie było mowy w wywiadzie, albo jakaś chwilowa niedyspozycja. Wszystko wyjaśniło się w momencie, w którym weszliśmy do mieszkania. To co ujrzeliśmy nas zszokowało. Naszym oczom ukazał się młody mężczyzną z ogromną nadwagą, około 140kg wagi. Pogotowie wezwał jego ojciec, który ostatni raz rozmawiał w nim dzień wcześniej telefonicznie. Chłopak bełkocze, ewidentnie chce coś powiedzieć ale nie potrafi. Leży we własnych fekaliach, nie potrafi się ruszyć, nikt nie wie jak długo tak leży. W badaniu neurologicznym afazja ruchowa, niedowład prawostronny, Babiński dodani po prawej stronie, źrenice dryfujące z prawidłową reakcją na światło. Wyjściowe ciśnienie 240/160. Chłopak mieszkał na 4 piętrze w kamienicy, oczywiście bez windy. O zniesieniu we dwóch nie było mowy, szybki telefon na dyspozytornie i oczekiwanie na straż pożarną, która pomogła nam znieść pacjenta do ambulansu. W badaniu TK rozgległy udar krwotoczny, pacjent nie kwalifikuje się nawet na neurochirurgię.

Piszę to, abyście wiedzieli że otyłość nie jest cool. Jest to choroba, w ICD 10 zaznaczona jako E66, a nadciśnienie tętnicze i w konsekwencji udar (w tym wypadku krwotoczny) to jego następstwa. Wszystkie te durne reklamy, które promują otyłość, wszyscy Ci aktywiści body positive mają krew na rękach młodych osób, jak ten chłopak.

#gorzkiezale
#ratownikmedyczny
#bekazpodludzi
#bekazlewactwa - dlatego że to najczęściej skrajni aktywiści po lewej stronie barykady promują takie postępowania
#medycyna
Vamyss - Kilka tygodni temu dostałem wizytę w kodzie pierwszym do podejrzenia udaru u...

źródło: 125187-body-positive-influencers-to-follow-s

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
W badaniu TK rozgległy udar krwotoczny, pacjent nie kwalifikuje się nawet na neurochirurgię.


@Vamyss: Czyli co? Umarł? Czy na co się kwalifikuje.
  • Odpowiedz
  • 2
@Rzyleta: Nie wiem jakie są jego dalsze losy. Pod koniec dyżuru rozmawiałem z neurologiem, żeby dopytać o stan pacjenta, co było z nim dalej nie wiem.
  • Odpowiedz
@Vamyss: a jaki wzrost? Kiedyś ważyłem 130 kg, wyglądałem całkiem normalnie i nawet nie pomyślałem, że w jakimś przypadku ratownicy mieliby problem mnie znieść ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vamyss: U mnie w nocy zmarl sasiad i akurat jak wracalem z imprezy stal karawan, bylo 3 takich starszych panow. Sasiad byl tez bardzo bardzo gruby, mogl miec pewnie nawet z 200kg. Panowie nie dali rady na noszach podniesc go na tyle zeby wsunac na pake. Mieli szczescie ze akurat wrocilem z klubu i widzialem ze nie daja rady bo by pewnie tez musieli dzwonic po posilki xD
  • Odpowiedz
@Vamyss: jako lewaka strasznie mnie #!$%@? ten ruch.
1. Zabierają przestrzeń (hehe) ludziom którzy faktycznie mają problem ze swoim ciałem, deformacje, brak kończyn (nawet tutaj dziewczynę bez nogi zestawiają z kimś otyłym) i co ważne NIE MOGĄ GO ZMIENIĆ
2. Społeczeństwo traci na ludziach otyłych podwójnie, z jednej strony są bardziej narażeni na choroby i wypadki, więc bardziej obciążają system, a z drugiej to nie wytwarzają tyle wartości dla społeczeństwa gdyby
  • Odpowiedz
@kishibashi: Nawet jak masz 2 metry to 130kg nie wygląda normalnie. Nie zakłamujmy rzeczywistości. Np. taki Wilder mając 201cm waży 95kg a i tak jest ogromnym facetem, to przy 130kg już byłby świnią.
dsomgi00 - @kishibashi: Nawet jak masz 2 metry to 130kg nie wygląda normalnie. Nie za...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz
@Vamyss: przykre, niestety wciąż nie ma dostatecznej świadomości o dobrych nawykach żywieniowych i życiowych. Na dodatek wszystkie marki promujące body positivity nie robią tego dla dobra ludzi, tylko aby nie stracić potencjalnych konsumentów. Ciekawe czemu promowanie otyłości jest bardziej etyczne od reklamowania fajek czy alkoholu...
  • Odpowiedz
@leje_sage: nie tyle aby nie stracić konsumentów, a aby zrobić podwójny zysk. Dla przykładu marka Dove mocno wspiera ruch body positive. Podlega ona spółce Uvilever, która również ma w swoim portfolio marki takie jak Algida, Hellmans czy Rama ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlaczego zatem Dove miałby promować zdrowy tryb życia oparty na owocach i warzywach, skoro to jednoznaczne z zakończeniem spożycia lodów, majonezów i masła (przynajmniej w
  • Odpowiedz
@dsomgi00: naprawdę on tu waży 95 kg? to znaczy, że coś ze mną nie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) a raczej tłumaczy, dlaczego nikt mi za bardzo nigdy nie wierzył w to ile ważę. Poszukałem fotek sprzed lat, bo kiedyś monitorowałem wagę i mam też takie z okresu gdy sam ważyłem 97 kg.
kishibashi - @dsomgi00: naprawdę on tu waży 95 kg? to znaczy, że coś ze mną nie tak (...

źródło: videoscreen

Pobierz
  • Odpowiedz
@dsomgi00: oczywiście na screenie z video słabo widać, ale widać, że jestem szczupły i że bardzo daleko mi do muskulatury pana Wildera. Znalazłem trochę lepszą fotkę, która pokazuje moją "potężną" muskulaturę i choć różnica to już 4 miesiące od pomiaru wagi, to po prostu widać, że niewiele się zmieniło od zdjęcia do czasu nagrania (a i nic w tym okresie się nie działo, żebym zmieniał wagę - przez całe studia ważyłem
kishibashi - @dsomgi00: oczywiście na screenie z video słabo widać, ale widać, że jes...

źródło: 20141223_193109

Pobierz
  • Odpowiedz