Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni temu dostałem wizytę w kodzie pierwszym do podejrzenia udaru u 34 latka. Początkowo podchodziliśmy do tego sceptycznie - jak to, udar w tak młodym wieku? Być może zaostrzenie choroby pierwotnej, o której nie było mowy w wywiadzie, albo jakaś chwilowa niedyspozycja. Wszystko wyjaśniło się w momencie, w którym weszliśmy do mieszkania. To co ujrzeliśmy nas zszokowało. Naszym oczom ukazał się młody mężczyzną z ogromną nadwagą, około 140kg wagi. Pogotowie wezwał jego ojciec, który ostatni raz rozmawiał w nim dzień wcześniej telefonicznie. Chłopak bełkocze, ewidentnie chce coś powiedzieć ale nie potrafi. Leży we własnych fekaliach, nie potrafi się ruszyć, nikt nie wie jak długo tak leży. W badaniu neurologicznym afazja ruchowa, niedowład prawostronny, Babiński dodani po prawej stronie, źrenice dryfujące z prawidłową reakcją na światło. Wyjściowe ciśnienie 240/160. Chłopak mieszkał na 4 piętrze w kamienicy, oczywiście bez windy. O zniesieniu we dwóch nie było mowy, szybki telefon na dyspozytornie i oczekiwanie na straż pożarną, która pomogła nam znieść pacjenta do ambulansu. W badaniu TK rozgległy udar krwotoczny, pacjent nie kwalifikuje się nawet na neurochirurgię.

Piszę to, abyście wiedzieli że otyłość nie jest cool. Jest to choroba, w ICD 10 zaznaczona jako E66, a nadciśnienie tętnicze i w konsekwencji udar (w tym wypadku krwotoczny) to jego następstwa. Wszystkie te durne reklamy, które promują otyłość, wszyscy Ci aktywiści body positive mają krew na rękach młodych osób, jak ten chłopak.

#gorzkiezale
#ratownikmedyczny
#bekazpodludzi
#bekazlewactwa - dlatego że to najczęściej skrajni aktywiści po lewej stronie barykady promują takie postępowania
#medycyna
Vamyss - Kilka tygodni temu dostałem wizytę w kodzie pierwszym do podejrzenia udaru u...

źródło: 125187-body-positive-influencers-to-follow-s

Pobierz
  • 123
jako lewaka strasznie mnie #!$%@? ten ruch.


@Keiosss: Podsuwam pomysł na 4 punkt który mi zaświtał w głowie już dawno:
4. Absurdalna konsumpcja i marnowanie zasobów - podczas gdy równocześnie gloryfikują egzotyczne diety, wymyślne przeładowane chemią wege dania, nasiona, owoce itp. które wymagają gigantycznych ilości diesla i chemii żeby je hodować - i teraz najlepsze - a następnie pakować w plastik (tacki!, folie!, zadrukowane kartony!) i dystrybuować globalnie (także samolotami xD)
@Saeglopur: dokładnie to, chcoiaż to już raczej trend fit świata a nie tych fataktywistow. #!$%@?ą niewiadomo co a chupskiej kaszy co rolnik u nas wyhoduje nie ma komu jeść, mimo że dla zdrowia zajebista.
@Vamyss: Ktoś nie chciał być nazywany wielorybem, wyśmiewany, po prostu chciał mieć normalne relacje społeczne. Ale nie, zawsze znajdą się tacy którzy wyszydzą, wyśmieją, choćby sami byli "przy kości" to dowalą drugiemu żeby się dowartościować. Znajdą się tacy którzy stwierdzą że trzeba im pomóc. I ruch idzie w drugą stronę bo ludzie się polaryzują. Zawsze tak jest, w każdym przypadku, czy to nadmierne owłosienie, brzydota, rasa, orientacja seksualna czy otyłość. Zawsze
@PiersKurczaka: No napewno przeciętny typek ma na sobie tyle mięsa co 5x WSM, ludzie czy wy czytacie to co piszecie xD? Już Wilder ma na sobie dużo mięśni i waży jak wspomniałem 95-100kg, a taki typ co waży 140 i ma sam fat, na pewno wygląda zajebiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vamyss: Trochę mi się ta historia nie klei bo 140kg to nie jest aż tak dużo jak by się mogło wydawać, i jest to co więcej sytuacja w której pacjenta da się znieść w dwójkę, chyba że razem z kolegą jesteście karłami. Mówię to jako osoba która w szczycie miała 120kg, zdążyłem od tego czasu schudnąć 20. Natomiast nie wątpie że jeżeli był to człowiek niski to była to dość spora
Przecież w gazecie pisali ze to jest zdrowe!


@Marmite: tak, pisali że zdrowe. Ale nie przeczytałeś co jest zdrowe. A pisali między innymi o tym że w momencie gdy kobieta jest gruba nie powinna odmawiać sobie ćwiczeń tylko dlatego że jej zdrowie psychiczne siada od komentarzy o których pisze ta kobieta:

W 2018 roku Jada, wraz z dziennikarką i zapaloną biegaczką Bryony Gordon, przebiegła maraton w bieliźnie, aby promować pozytywne nastawienie
bodypositive wymyśliły tłuste karyny aby usprawiedliwić swoje lenistwo


@Bojestestu: czy dlatego osoby które utożsamiają się z tym ruchem biegają w maratonach? Polecam hasło w Google JADA SEZER MARATHON
@Vamyss: żadne odchylenie - czy to na lewo, czy na prawo - nie jest normalne. Każdy zbyt mocno odchylony w czymkolwiek nie myśli zdroworozsądkowo i siłą rzeczy ma zaburzony obraz świata. O zdrowie warto dbać - nasze dzisiejsze decyzje wpływają na późniejsze życie, a opisana historia jest tego ekstremalnym przykładem.
z ogromną nadwagą


@Vamyss: nie chcę się czepiać za wszelką cenę ale nadwaga to (w zależności od wzrostu) się u facetów kończy w okolicach 115kg, potem już tylko otyłość 1., 2. i 3. stopnia. Także nie ma co wybielać jeśli ktoś jest najnormalniej w świecie otyły.
A roboty nie zazdroszczę i szanuję jednocześnie bo do tego trzeba mieć mental i determinację, mało kto ma takie predyspozycje.
Ale na bogów jak można #!$%@? promować ideę twierdząca, że otyłość nie jest niezdrowa.


@Keiosss: Jako lewak powiedz mi np. jak można #!$%@? promować ideę Ocupados (mieszkanie prawem nie towarem), albo ideę mieszania kultur która zawsze i wszędzie prowadzi do katastrofy, do tego pomysł obowiązku 1/10 mieszkań dla pasożytów (komunalne) na które mają zrzucić się pozostali kupujący (czyli około 10% kwoty kupna nieruchomości) co skutkuje okradaniem z życia w postaci tysięcy