Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni temu dostałem wizytę w kodzie pierwszym do podejrzenia udaru u 34 latka. Początkowo podchodziliśmy do tego sceptycznie - jak to, udar w tak młodym wieku? Być może zaostrzenie choroby pierwotnej, o której nie było mowy w wywiadzie, albo jakaś chwilowa niedyspozycja. Wszystko wyjaśniło się w momencie, w którym weszliśmy do mieszkania. To co ujrzeliśmy nas zszokowało. Naszym oczom ukazał się młody mężczyzną z ogromną nadwagą, około 140kg wagi. Pogotowie wezwał jego ojciec, który ostatni raz rozmawiał w nim dzień wcześniej telefonicznie. Chłopak bełkocze, ewidentnie chce coś powiedzieć ale nie potrafi. Leży we własnych fekaliach, nie potrafi się ruszyć, nikt nie wie jak długo tak leży. W badaniu neurologicznym afazja ruchowa, niedowład prawostronny, Babiński dodani po prawej stronie, źrenice dryfujące z prawidłową reakcją na światło. Wyjściowe ciśnienie 240/160. Chłopak mieszkał na 4 piętrze w kamienicy, oczywiście bez windy. O zniesieniu we dwóch nie było mowy, szybki telefon na dyspozytornie i oczekiwanie na straż pożarną, która pomogła nam znieść pacjenta do ambulansu. W badaniu TK rozgległy udar krwotoczny, pacjent nie kwalifikuje się nawet na neurochirurgię.

Piszę to, abyście wiedzieli że otyłość nie jest cool. Jest to choroba, w ICD 10 zaznaczona jako E66, a nadciśnienie tętnicze i w konsekwencji udar (w tym wypadku krwotoczny) to jego następstwa. Wszystkie te durne reklamy, które promują otyłość, wszyscy Ci aktywiści body positive mają krew na rękach młodych osób, jak ten chłopak.

#gorzkiezale
#ratownikmedyczny
#bekazpodludzi
#bekazlewactwa - dlatego że to najczęściej skrajni aktywiści po lewej stronie barykady promują takie postępowania
#medycyna
Vamyss - Kilka tygodni temu dostałem wizytę w kodzie pierwszym do podejrzenia udaru u...

źródło: 125187-body-positive-influencers-to-follow-s

Pobierz
  • 123
pacjent jest wiotki


@Vamyss: Fakt, wielu bywalców siłowni się dziwi, że 70 kg człowieka jest zdecydowanie trudniej przenieść niż 70 kg żelastwa na siłowni. I różnica jest ogromna, chociażby z uwagi na rozkład masy, punkt ciężkości itp.

Dobrym treningiem jest noszenie dużych worków z wewnętrznymi komorami częściowo wypełnionych piaskiem. Miałem to kiedyś na szkoleniu z pierwszej pomocy (bardzo niestandardowym zresztą). Instruktor powiedział, że na dzień dobry trzeba podzielić swoje możliwości przez
@Keiosss: Ocupados- doczytaj w necie będzie szybciej (zajmie Ci to 20sekund),
,,Wydaje mi się, ze w takiej Rzeczpospolitej mieliśmy sporą mieszankę różnych kultur i religii i nie wyszło nam to na złe. Podobnie stany zjednoczone, to dosłownie kraj zrodzony z emigrantów z różnych kultur. Tak więc stwierdzenie z dupy. ,,- nie zgadzam się w stopniu doszczętnym, nie widzę powodu mieszać murzyna z białym- Bo i PO CO?
,,fajnie gada na biednych
nie widzę powodu mieszać murzyna z białym


@Dadas77 no to jesteś rasistą, i to diagnoza nie przezwisko

praca to hobby dla frajerów


No tak jest, gdybym dostawał chociaż połowę tego co wytwarzam, ale nie, kapitaluch razem z kapitanem państwo zabiera 90% tego co ja wytwarzam