Wpis z mikrobloga

Mirki ja już nie mam siły do kupowania samochodu. Co znajdę fajną ofertę to wychodzą jakieś poukrywane wady.
Wczoraj już dogadywałem rzeczoznawcę do obejrzenia Kia XCeed, ale podkusiło mnie zamówić raport po numerze VIN i wyszła szkoda na 3/4 samochodu, gdzie miał być tylko malowany tylny błotnik.
Piszę do gościa, że odwołuję wizytę, bo auto było praktycznie skasowane a nie miało obity błotnik a on mi odpisuje "A co tam Panu pokazało w tym raporcie?" xDDDDD

Chyba trzeba iść do salonu wziąć nowego Fiata Pandę i nie gadać z tymi pijawkami. Hatfu na handlarzy cwaniaczków.
#vin #samochody #xceed #handlarze
  • 125
@piwakk:

Dalej nie wiesz czy leasing przebiegł prawidłowo czy furę odebrała windykacja. Ewentualnie po czasie można wnioskować, ale to też loteria...

Mnie interesuje tylko czy nie ma ukrytych uszkodzeń, ale jeśli ja widzę, że samochód lisingowany w tym samym miejscu, wzięty na dwa lata przez znanego klienta, a dane się zgadzają z raportem i opisem to mam znacznie większą szansę na to, że tak jest w rzeczywistości niż gdy to pisze
@masz_fajne_donice Kto ci naopowiadał bajek, że przeglądy w aso obowiązkowe? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zdarza sie, że szkody to ludzie sami naprawiają na tych autach.

Naprawdę niewielki przebieg nie jest tu wyznacznikiem.
@lycaon_pictus Zgadza się, jest mniejsza ale nadal da się naciąć. Na własnym przykładzie w dwóch firmach miałem, że aso brało od nas i potem stan igła auta był ( ͡º ͜ʖ͡º)
@masz_fajne_donice: co wy macie z tymi igłami. Używany to używany. Ten kto bierze auto w leasing bez wykupu ma wywalone, dlatego tyle płaci. Myślisz że się ktoś z nim pieścił na myjni, progach, dziurach, autostradach czy serwisach? Ktoś tam olej wymieniał po 2k km piłowania nowego motoru, ceramiki nakładał? O samochód leasingowy dbasz jak masz zamiar zrobić wykup, pojeździć i sprzedać, albo dać komuś z rodziny. Tylko wtedy nie będzie "okazji"
No i co, też nie wspomniałeś przy sprzedaży, tak?


@tellet: dalej jeżdżę, typie xD

Ale już mnie wzdryga na samą myśl o sprzedaży, że jakieś podludzie będą przyjezdzać i mi #!$%@?ć o szkodzie na 3/4 auta, bo tak jest w łapołcie xDDDD
@damrem: Ja mam to szczęście mając zaufanego kumpla handlującego samochodami. Mam już trzecią furę od niego, same dobre sztuki. Wyleczyłem się z nowych samochodów, bo one też nieskazitelne nie są. Raz kupiłem i nie dość, że buliłem na obowiązkowe opłaty leasingowe to okazało się, że był po szkodzie podczas transportu.
@damrem: bądź mną: poszedłem do handlarza, spojrzałem na auto, nawet nie odpalałem ani pod spód nie zajrzałem, spytałem czy działa - działa, wziąłem. Na uj mam się stresować pół roku i szukać perełki jak wszystko to gówno - nikt nie sprzedaje auta, które lubi i które jest w pełni sprawne. Nawet jak ktoś kupił nowe, lepsze - to poprzednie albo sobie zostawia albo sprzedaje po rodzinie i znajomych bez wystawiania ogłoszeń.
@Kismeth:

mi #!$%@?ć o szkodzie na 3/4 auta, bo tak jest w łapołcie xDDDD

Jak tego nie pokażesz to się nie dziwię, bo na czym mają się oprzeć? Na zapewnieniach pana @Kismeth że nie robi ich w wała i to była przecierka a nie wspawana ćwiartka?
To, że tak to widzi ubezpieczyciel w bazie szkodowej, to inna sprawa, ale to jedyne choć trochę sensowne źródło informacji, bo poza tym nic powszechnego
@tellet

>Przy autach za 100k+


@damrem: No ale to kto kupuje używkę za 100k+ xD


Bardzo wiele osób.

>Po zakupie robisz co trzeba i zazwyczaj jest spoko. Mi się ostatnio tak udało fajne auto wyrwać, nawet poniżej rynkowej.


@mbasasello: oesu, robienie przy aucie, czyli niekończąca się opowieść latania od mechanika do mechanika albo szukania świętego graala co nie robi w wała.


Mechanika to jeszcze gorsza patola jak dilerka tych aut.
@damrem: polecam obserwowanie ofert na stronach autorywoanych dealerów jak pewneauto.pl, https://www.dasweltauto.pl/pl.html itp. Częściej niż gdzie indziej zdarza się, że ludzie oddają auta jako rozliczenie gdy kupują nowe auto. Zazwyczaj robią to ludzie którzy mają auta którym jeżdżą od nowości, trochę lepiej dbają. Mi tak udało się wyłapać Hondę Civic z 2010 w idealnym stanie i niskim przebiegu jak na ten rocznik
@damrem: Ale masz zdjęcia w tym raporcie? Bo Niemcy to jest dziwny kraj i w raporcie zgłoszona szkoda całkowita, a chłop mi pokazał zdjęcie od rzeczoznawcy z uszkodzenia i miernikiem mi pokazał wszystkie elementy i rzeczywiście tylko jedna część pomalowana i lekko puknięte było. Zresztą dał mi gwarancję na ten element.
@damrem: od pół roku szukam samochodu i ciężko. Taka bieda, że nawet nie ma po co jechać a jak się pojawi coś ciekawego to po 3 dniach znika.
@damrem Miałem dokładnie tak samo przy próbie kupna używanego. Zdecydowalem się na nowy i to jest bezcenne poczucie, że wszystko wiesz o aucie, którym jeździsz i wozisz swoje dzieci.