Wpis z mikrobloga

Mirki ja już nie mam siły do kupowania samochodu. Co znajdę fajną ofertę to wychodzą jakieś poukrywane wady.
Wczoraj już dogadywałem rzeczoznawcę do obejrzenia Kia XCeed, ale podkusiło mnie zamówić raport po numerze VIN i wyszła szkoda na 3/4 samochodu, gdzie miał być tylko malowany tylny błotnik.
Piszę do gościa, że odwołuję wizytę, bo auto było praktycznie skasowane a nie miało obity błotnik a on mi odpisuje "A co tam Panu pokazało w tym raporcie?" xDDDDD

Chyba trzeba iść do salonu wziąć nowego Fiata Pandę i nie gadać z tymi pijawkami. Hatfu na handlarzy cwaniaczków.
#vin #samochody #xceed #handlarze
  • 125
zawsze można sobie na przegląd przedzakupowy takie auto zabrać, mi nie robili problemu.


@Hieronim_Berelek: szukam auta rodzinnego, są dwa auta w okolicy 50 km i 75 km. Obydwaj sprzedający mówili, że zgadzają się na sprawdzenie u mechanika. Jak przycisnąłem, jeden powiedział, że mogę jechać ale ewentualny mandat za brak rejestracji będę płacić ja, drugi powiedział, że dodatkowo mandat za brak OC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślę, że
@januszdoe: czujnik powie nam czy dach był szpachlowany albo po przeszczepie, czy ktoś wspawał ćwiartkę albo nałożył 30kg szpachli, jest to przydatne narzędzie pod warunkiem że wie się jak i w których miejscach go używać
u nas jedno, że nie ma tego typu spójnych systemów, to przepisy absolutnie zakazują sprzedaży takich informacji np ubezpieczycielowi.


@Rachey:
Od paru lat ubezpieczyciele nie dość że nie mają żadnego zakazu, to wręcz przeciwnie mają nakaz udostępniania informacji o wszelkich szkodach ubezpieczeniowych. Możesz je sobie oglądać do woli na ufg.pl.
szukam auta rodzinnego, są dwa auta w okolicy 50 km i 75 km. Obydwaj sprzedający mówili, że zgadzają się na sprawdzenie u mechanika. Jak przycisnąłem, jeden powiedział, że mogę jechać ale ewentualny mandat za brak rejestracji będę płacić ja, drugi powiedział, że dodatkowo mandat za brak OC ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NieBendePrasowac: ja mówiłem o firmach sprzedające poleasingowe, a nie Januszach ;)

https://www.master1.pl/
https://www.arval.pl/klient/samochody-poleasingowe-w-arval

itd.
@hellfirehe: A którą z poniżej wymienionych stron jest jakaś losowa gównowarta stronka z raportami ?

Art. 104. 1. Fundusz udostępnia zgromadzone dane, o których mowa w art. 102

ust. 2–4 oraz w art. 103:

1) poszkodowanemu, uprawnionemu lub innemu podmiotowi, w zakresie

dotyczącym ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych,

z wyłączeniem imienia i nazwiska oraz adresu posiadacza pojazdu sprawcy lub

kierującego tym pojazdem; jeżeli poszkodowany, uprawniony lub inny podmiot

żąda udostępnienia danych
podkusiło mnie zamówić raport po numerze VIN i wyszła szkoda na 3/4 samochodu, gdzie miał być tylko malowany tylny błotnik.


@damrem: To naprawdę o niczym jeszcze nie świadczy.
Ceny napraw stłuczkowych samochodów są chore, a ceny tego w ASO tak skalkulowane żeby przy typowych stłuczkach skasować 3/4 wartości pojazdu żeby nie załapać się na "szkodę całkowitą".

Widziałem już naprawdę delikatnie stłuczki które kosztowały po 40-50tys zł, bo tak wszystko "sprytnie" jest
Chyba trzeba iść do salonu wziąć nowego Fiata Pandę i nie gadać z tymi pijawkami. Hatfu na handlarzy cwaniaczków.


@damrem: spróbuj kupić w salonie uzytke, moze tam nie bedzie takich jaj.
wyszła szkoda na 3/4 samochodu


@damrem: Pytanie co ten raport rzeczywiście pokazał. Ja miałem w zeszłym roku szkodę w Toyocie Avensis. Gość cofał i oparł się zderzakiem o lampę.
Do wymiany był zderzak, lampa, czujniki parkowania, spryskiwacz reflektorów.
Cena rynkowa samochodu na tamten moment - 40 tysięcy złotych. Naprawa w ASO - 13 tysięcy złotych.
wyszła szkoda na 3/4 samochodu, gdzie miał być tylko malowany tylny błotnik


@damrem:

nie wiem jak w tym konkretnym przypadku, ale swoim drugim samochodzie miałem szkodę parkingową, baba przywaliła mi lekko w przód skręcając na parkingu podziemnym. Szkoda na tyle mała że spokojnie samochodem wróciłem do domu i odstawiłem go później do aso

naprawiane były:
maska
zderzak przód (wymiana na nowy)
grille, plastiki etc (wymiana na nowy)
+ lakierowanie ww

Koszt
@damrem: Kilka dni temu oglądałem BMW X1 z 2018 roku, cena ponad 120k, pierwszy wlasciciel, 40 tysiecy przebiegu. Na jednym z blotnikow miernik pokazal ze warstwa lakieru ma ponad 4mm XD, podobnie na slupku i dachu.
Cena nie ma znaczenia, to znaczy ogladajac auto, za ktore ktos zyczy sobie wiecej niz srednia w danym roczniku, nie masz gwarancji ze kupujesz lepszy towar.
To czy to handlarz czy nie - nie ma