Wpis z mikrobloga

Mirki, #chwalesie !
Od września zaczynam pierwszą pracę w IT! Tester automatów z C#. Uczyłem się w sumie przez dwa i pół roku, zaczynając od C, a kończąc na pythonie, Django i webdevie. Praca wpadła dość spontanicznie bo pojawiła się rekrutacja wewnątrz firmy (ʘʘ). Srasznie się cieszę, mimo, że muszę na start zejść z zarobków trochę na start (praca w #inzynieria here z 3 lata exp). Wierzę, że to wyjdzie mi na dobre bo jestem już przy suficie finansowym w mojej branży (,)
To tyle (òóˇ)
#programowanie #pracait
  • 42
@makamele: a to widzisz, poprawiło sie w takim razie chociaż trochę - ją pracowałem jeszcze jako inżynier z 7 lat temu i pamiętam że we Wrocławiu z moim doświadczeniem (powiedzmy 2,5 roku) na rozmowach robili duże oczy jak mówiłem że chce zarabiać 3,5k netto. Też nie byłem jakimś wyjatkowym inżynierem ale tak czy siak, w pierwszej pracy w it dostałem tyle bez problemu

Fun story - jak dostałem info ze przyjęli
@SilentSan: kasą na początku się nie przejmuj. Łap doświadczenie, ucz się narzędzi do automatów i za parę lat będzie git. U mnie prawie 9lat exp, C#, selenium, azure + testy api + desktop i obecnie ~30k netto na FV a zaczynałem od 1500 netto na um. zlecenie. Najgorzej zacząć, później już z górki ;)
miałem z dwa lata doświadczenia w normalnej pracy, z 9 miesięcy jako stażysta a w pierwszej robicie i w it dostałem więcej hajsu na start niż proponowali mi na wszystkich rozmowach w inżynierii xD

@emememsik92: Bo, żeby nie iść do IT w 2023 to trzeba być frajerem.
Wiadomo - jak ktoś ma znajomości/kolegi/ojca co mu zalatwi fajne stanowisko w jakiejś firmie to może sobie pozwolić na pójscie w coś innego, ale