Wpis z mikrobloga

Mirki, #chwalesie !
Od września zaczynam pierwszą pracę w IT! Tester automatów z C#. Uczyłem się w sumie przez dwa i pół roku, zaczynając od C, a kończąc na pythonie, Django i webdevie. Praca wpadła dość spontanicznie bo pojawiła się rekrutacja wewnątrz firmy (ʘʘ). Srasznie się cieszę, mimo, że muszę na start zejść z zarobków trochę na start (praca w #inzynieria here z 3 lata exp). Wierzę, że to wyjdzie mi na dobre bo jestem już przy suficie finansowym w mojej branży (,)
To tyle (òóˇ)
#programowanie #pracait
  • 42
  • Odpowiedz
@SilentSan: gratki! Tez sie cofnalem finansowo przy przebranzowieniu na webowke. Obecnie jest lepiej niz kiedykolwiek sobie wymarzylem a dalej sa mozliwosci rozwoju. Gratki za max rok musisz ogarnac fajna podwyzke czy w tej firmie czy zmienic
  • Odpowiedz
@SilentSan: dobrze robisz, inżynieria w Polsce to ciężki kawałek chleba - pisze to jako były inżynier mechanik ????

pamiętam że jak siedem lat temu zmieniałem na it to w swoim fachu miałem z dwa lata doświadczenia w normalnej pracy, z 9 miesięcy jako stażysta a w pierwszej robicie i w it dostałem więcej hajsu na start niż proponowali mi na wszystkich rozmowach w inżynierii xD
  • Odpowiedz
@SilentSan: jestem na początku takiej samej drogi jak ty. Tez inżynieria here, niby wszystko spoko i fajnie ale myśle że jeszcze 2 lata i już maxa w tej branży wbije. Szkoda, że takie #!$%@? płace xd
  • Odpowiedz
@SilentSan: Gratulacje, inzynierka w Polsce to żart kompletny.

@emememsik92 Mam bardzo podobną historię. Najbardziej bawiło gdy taki rekruter inżynierek z lat 60. po tym jak już wymęczył chłopa na rozmowie technicznej słyszał że za tyle to nie będę pracował xD
  • Odpowiedz
@makamele: u mnie ~10k brutto ale z drugiej strony nie jest to najbardziej wymagająca praca. W poprzedniej 6k- i absolutny brak rozwoju ale to Polska powiatowa była. Największe zderzenie z rzeczywistością miałem przy zmianie pracy. Konstruktor maszyn: dyrektywa maszynowa, angielski, 2 CADy, minimum 2 lata doświadczenia, 4k brutto xD i to niestety nie w jednej firmie. Czytam sobie też grupki konstruktorskie na fb to każdy przebąkuje o przebranżowieniu- myślę, że o
  • Odpowiedz
  • 1
@Hrjk sam pracuje w Polskim przemyśle na stanowisku inżynieryjnym z ponad 12 letnim stażem i dopiero pomału dobijam do sufitu, stąd moje zdziwienie
  • Odpowiedz
@makamele: w czasach studiów to była moja wymarzona branża, coś nie pykło po drodze. Tutaj jest ten plus, że można u pana niemca coś startować i niekoniecznie musi się to wiązać z emigracją
  • Odpowiedz